Witamina C dla urody – 8 urodowych korzyści dla włosów, ciała i paznokci

 

witamina c dla urodyWitamina C dla urody a nie na przeziębienie? Okazuje się, że właśnie tak. Bo kiedy myślisz o witaminie C, masz zazwyczaj na myśli jej zdrowotne działanie: pomaga organizmowi w walce z przeziębieniem i grypą. Jednak witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym ciała, włosów i paznokci.

Wiele z was próbowało drogich kosmetyków do pielęgnacji skóry, aby zapobiec oznakom starzenia się. A tak naprawdę jednym z najpotężniejszych i niedrogich sposobów na utrzymanie zdrowej i młodej skóry jest …. jedzenie dużo witaminy C.

Ale uwaga – ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie, organizm jej nie przechowuje, więc należy spożywać ją codziennie! Wiśnie, jagody goji i cytrusy są jednymi z najsilniejszych na świecie źródeł witaminy C! Oto korzyści jakie czerpać będzie twoja uroda z witaminy C:

Paznokcie będą dłuższe dzięki witaminie C

Witamina C pomaga utrzymać grubość paznokci wzmacniając je od wewnątrz. Pomaga organizmowi w produkcji kolagenu.

Witamina C zapobiegnie pojawieniu się oznak starzenia

Jest silnym przeciwutleniaczem, walczy z wolnymi rodnikami i nie pozwała wysuszać się skórze.

Witamina C polepszy napięcie skóry

Niedobór żelaza może prowadzić do anemii, w wyniku zmęczenia i osłabienia. Witamina C pomaga w absorpcji żelaza od spożywanych pokarmów.

Witamina C ochroni skórę przed uszkodzeniami przez słońce

Witamina C nie tylko pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UV, ponieważ działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, ale również przyczynia się do naprawiania szkód już wcześniej zrobionych przez słońce. A wszystko dzięki temu, że walczy z wolnymi rodnikami.

Zobacz też:

Zobacz gdzie szukać witaminy C

Witamina B – do czego jest ci niezbędna

Witamina D pomoże na ból kolana

Twoje włosy staną się lśniące i mocne dzięki witaminie C

Mając wystarczająco dużo witaminy C możesz zapobiegać rozdwajaniu się końcówek oraz wysuszaniu pasm. Witamina ta wzmacniając mieszki włosowe, stymuluje wzrost włosów. W rzeczywistości, niskie spożycie witaminy C może być przyczyną wielu problemów związanych z włosami.

Witamina C ujędrni i napnie skórę

Witamina C jest niezbędne do produkcji kolagenu, który nadaje skórze jędrność. Gdy skóra ma niedobór kolagenu, staje się szara i bez życia. Mając wystarczająco dużo witaminy C zapewnisz sobie wystarczającą ilość kolagenu do produkcji zdrowej skóry.

Witamina C pomoże naprawić wszelkie plamy

Organizm wykorzystuje witaminę C w celu naprawienia uszkodzonych tkanek, pomaga leczyć rany, takie jak skaleczenia, siniaki i przebarwienia związane z trądzikiem.

Chcesz zmniejszyć zaczerwienienie? Spróbuj zwiększyć spożycie witaminy C

Witamina C spowoduje, że skóra stanie się jedwabiście gładka

Grudki, nierówności i szorstkie plamy znikną. Bez wystarczającej ilości składników odżywczych, skóra staje się szorstka i sucha. Kremy zawierające witaminę C poprawiają wygląd i strukturę skóry, gdyż zwiększają powstawanie elastyny, która tworzy żele, chroni i goi komórki skóry.

Ocen: 19
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany