Farbowanie włosów – jak zatrzymać kolor włosów na dłużej

farbowanie włosówFarbowanie włosów to najczęstszy zabieg jakiemu poddajemy się u fryzjera. Uwielbiasz ten moment, kiedy wychodzisz z salonu fryzjerskiego z idealnie dobranym kolorem włosów. Ale szybko mija kilka tygodni i kolor ten się zmienia. Nie musi tak być.

Zobacz jakie są sztuczki aby zatrzymać kolor włosów na dłużej po farbowaniu.

Jeśli ćwiczysz musisz dbać o farbowane włosy

włosy farbowane podczas ćwiczeń

Im bardziej nawilżone włosy, tym lepiej będą trzymać kolor. Gdy ćwiczysz wetrzyj w końcówki olej kokosowy przed ćwiczeniami. Ciepło w czasie ćwiczeń zablokuje odparowywanie wilgoci. Farbowane włosy będą odpowiednio nawilżone.

Zastosuj filtr w prysznicu gdy masz farbowane włosy

Instalacja filtru w prysznicu pomoże usunąć osady mineralne z wody. Systemy filtrujące usuną chlor i metale ciężkie. A to nie obciąży farbowanych włosów i nie będą szybko blaknąć.

Ocet jabłkowy dla farbowanych włosów

ocet jabłkowy do włosów farbowanych

Chodzi o ocet jabłkowy. Raz w miesiącu, wymieszaj jedną część octu jabłkowego z trzema częściami wody, płucz nimi włosy po użyciu szamponu. Płukanka odświeży i wzmocni kolor, usuwając nagromadzone zmatowienie.

Myj farbowane włosy letnią wodą

Dobrze wiesz, że ciepła woda źle wpływa na skórę, która staje się sucha i szorstka. Podobnie jest z włosami. Gorąca woda otwiera łuski i zmywa farbę. Włosy szybko stają się brzydkie i pozbawione koloru. Myj więc swoje farbowane włosy letnią wodą.

Nabłyszczaj farbowane włosy

Utrzymanie koloru to również zabiegi nabłyszczające. Porównuje się to do lakieru nawierzchniowego, który używa się w manicurze. Dodaje blasku i blokuje wypłukiwanie koloru. Najlepiej robić to raz w miesiącu.

Zasłaniaj farbowane włosy kapeluszem

ochrona włosów farbowanych przed słońcem

Teraz, gdy lato już prawie tuż tuż, szczególnie ważne jest, aby chronić kolor włosów przed promieniami UV. Aby utrzymać kolor trzeba nosić na głowie kapelusz lub chustkę.

Używaj kosmetyków z filtrami UV do farbowanych włosów

Nie tylko twoje ciało potrzebuje filtrów UV, aby chronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Włosy też takiej ochrony potrzebują. Szukaj produktów do włosów z filtrami UV. Będą chronić pasma przed uszkodzeniami i płowieniem koloru.

Zobacz też:

Olejowanie włosów: 10 rzeczy, których NIE NALEŻY robić podczas tego zabiegu

Wypadanie włosów powstrzymają orzechy, szpinak, łosoś i miód

Olej musztardowy na włosy

Szczotka też ważna dla farbowanych włosów

Jakości szczotki odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych włosów, a tym samym w utrzymaniu koloru. Najlepsze są te z mieszanką włosia dzika i włókien nylonowych. Dzięki temu naturalne oleje wydzielane przez skórę głowy będą równomiernie rozprowadzone.

Zmień szampon do farbowanych włosów

Mycie włosów często przynosi więcej szkody niż pożytku. Detergenty znajdujące się w produktach przyczyniają się do tego, że kolor szybko znika. Warto zainwestować w suchy szampon i stosować go przed stylizacją.

Zrób swoją odżywkę do farbowanych włosów

olej jojoba do włosów farbowanych

Olej jojoba jest naturalnym olejem najbardziej zbliżonym do tego co produkuje skóra głowy. Zrób swoją odżywkę. Dodaj to tej co stosujesz dwie krople oleju jojoba. Jeśli będziesz regularnie ją stosowała, włosy będą odpowiednio nawilżone, a tym samym kolor będzie się na nich trzymał dłużej.

Ocen: 10
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany