Zdrowe serce – pomoże witamina D3 i kwasy omega-3

zdrowe serceZdrowe serce to zdrowy cały organizm. Nasze serce pracuje bowiem na najwyższych obrotach przez całe życie. Warto zatem prawidłowo o nie zadbać, szczególnie po 50-tym roku życia. Wtedy ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego jest znacznie wyższe. Jak to zrobić? Stosując odpowiednią dietę bogatą w kwasy omega-3 i witaminę D3.

Zdrowe serce – wystarczy odpowiednia dieta

Choroby układu sercowo-naczyniowego to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych osób po 50-tym roku życia. Na szczęście, dzięki prawidłowej diecie jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Liczne badania pokazują, że spożywanie co najmniej jednego posiłku dziennie bogatego w kwasy omega-3 zmniejsza o ponad 40-50% ryzyko zgonu spowodowanego chorobami układu sercowo-naczyniowego. Warto również wzbogacić dietę o produkty zawierające witaminę D3, której niskie stężenie również może przyczynić się do zwiększenia ryzyka choroby serca.

Niestety nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć kwasów omega-3. Z kolei witamina D3 jest przyswajalna tylko pod wpływem działania promieni słonecznych. Jednak nie jest to łatwe zwłaszcza ze względu na panujący w Polsce klimat, dlatego konieczne jest dostarczenie ich z zewnątrz poprzez odpowiednią suplementację.

Witamina D3 jest rozpuszczalna w tłuszczach. Zatem jej przyjmowanie razem z kwasami omega-3 wzmacnia jej wchłanialność przez organizm. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo niedoborów jednej i drugiej substancji, to ich połączenie będzie w sposób oczywisty poprawiało skuteczność takiej suplementacji. Dlatego też warto korzystać m.in. z suplementów, które są bogate zarówno w kwasy omega-3, jak i witaminę D3, np. kapsułki zawierające skoncentrowany olej z ryb.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Odpowiednia dieta wzmocni twoje serce

Choroby serca wypisane są na skórze

Serce lubi orzeszki ziemne, jogurt, piwo i jajka

Zdrowe serce – dlaczego dieta jest taka ważna

Kwasy omega-3 pozytywnie wpływają na spowolnienie procesu zapalnego w tętnicach, redukcję stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL oraz triglicerydów we krwi. Co więcej badania pokazują, że u osób regularnie spożywających kwasy omega-3, występuje mniejsze ryzyko rozwoju zaburzeń pamięci, otępienia oraz choroby Alzheimera w starszym wieku.

Osoby po 50-tym roku życia mają również obniżoną syntezę skórną witaminy D3, dlatego szczególnie powinny zwrócić uwagę na jej suplementację

Jej niedobór jest postrzegany jako czynnik ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Witamina D3 może uchronić nas również przez chorobą wieńcową, zawałami serca, udarami, zaburzeniami rytmu serca, czy nadciśnieniem tętniczym. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów.

Zrównoważona i jednocześnie urozmaicona dieta ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie

Niestety nie zawsze możemy i umiemy się do niej dostosować. Dlatego też profilaktyka zdrowia w oparciu o naturalną suplementację jest tak istotna, szczególnie u osób po 50-tym roku życia. To one bowiem powinny zadbać o swój układ sercowo-naczyniowy, by móc jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

Ocen: 14
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany