Wypadanie włosów po ciąży: jak ponownie wzmocnić włosy

wypadanie wlosow po ciazyWypadanie włosów po ciąży zdarza się bardzo często. Ciąża i poród znacznie zmieniają poziom hormonów w ciele. Te zmiany w hormonach mogą z kolei wywołać zmiany we wzroście włosów. Aby sobie z tym poradzić musisz zacząć działać jak najszybciej i na wielu poziomach.

W czasie ciąży włosy pozostaną w fazie wzrostu lub w fazie przejściowej, więc stają się znacznie grubsze. Około trzech miesięcy po porodzie włosy zaczną wypadać. Jest to normalne i tymczasowe zjawisko. Warto i trzeba zadbać o swoje włosy i traktować je delikatnie, aż do powrotu normalnego wzrostu włosów.

Wypadanie włosów po ciąży: unikaj spinania włosów

To może dodatkowo powodować wypadanie włosów, bo są bardzo słabe. Podobnie jak wyciąganie ich na szczotce czy tapirowanie. Unikaj warkoczy, nie używaj wałków do włosów, gumek i spinek.

Wypadanie włosów po ciąży: używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami

Jeśli twój grzebień ma ciasno rozstawione zęby, może pociągnąć za włosy bardziej niż te z szerszymi zębami. A to kolejny powód wypadania włosów. Użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Delikatnie szczotkuj włosy. Pamiętaj, że mokre włosy są bardziej kruche niż suche. Bądź ostrożna gdy je rozczesujesz.

Wypadanie włosów po ciąży: uważaj na ciepło

Staraj się unikać używania suszarki do włosów lub lokówki. Jeśli musisz użyć suszarki do włosów, ustaw ją na chłodny powiew.

Wypadanie włosów po ciąży: znajdź odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów

Szukaj produktów oznaczonych “szampon zwiększający objętość”. Spróbuj znaleźć odżywki przeznaczone do cienkich włosów. Produkty zawierające biotynę lub krzemionkę również mogą pomóc.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Wypadanie włosów – kobiety też łysieją!

Wypadanie włosów: jak skutecznie pozbyć się problemu

Wypadanie włosów po ciąży: unikaj stresu

Stres może zwiększyć utratę włosów. Powoduje on, że mieszki włosowe przejdą w fazę spoczynku co w efekcie spowoduje, że będą cieńsze.

Wypadanie włosów po ciąży: zmień fryzurę

Poproś fryzjera o obcięcie włosów. Pamiętaj, że utrata włosów po ciąży jest tymczasowa i że zawsze możesz zmienić fryzurę gdy się wzmocnią. Dłuższe włosy sprawiają wrażenie cieńszych i słabszych. Poza tym mogą szybciej wypadać.

Wypadanie włosów po ciąży: zmień dietę

Potrzebujesz w swoim jadłospisie:

Białko – włosy składają się z białka. Włącz do menu nabiał.

Żelazo – jedz chude mięso. Wegetariańskie źródła żelaza to soja, soczewica i szpinak.

Flawonoidy i przeciwutleniacze – warzywa i owoce są ich głównym źródłem.

Wypadanie włosów po ciąży: zacznij brać suplementy

Spróbuj witamin B, C, E i cynku.

Wypadanie włosów po ciąży: rozważ zastosowanie hormonalnej antykoncepcji

Po ciąży poziom estrogenu będzie niższy niż przed zajściem w ciążę. Hormonalna antykoncepcja pomoże w podniesieniu poziomu estrogenu, co z kolei pomoże zatrzymać wypadanie włosów. Musisz poczekać co najmniej cztery tygodnie po porodzie, aby zacząć stosować tę antykoncepcję.

Ocen: 4
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany