Jabłko przyspieszy odchudzanie i poprawi zdrowie

odchudzanieOdchudzanie to bardzo trudny czas dla naszego organizmu. Ograniczamy niezdrowe jedzenie i takie które powoduje, że tyjemy. Potrzebujemy więc takiego pożywienia, które nam pomoże w odchudzaniu. Okazuje się, że najlepsze jest jabłko.

Jabłko na odchudzanie – jest tylko jeden warunek

Jedno jabłko dziennie może uratować nas od tycia? TAK! Okazuje się bowiem, że jabłka zawierają związki niestrawne, które powodują wzrost dobrych bakterii w jelitach. A te z kolei odpowiedzialne są za utratę wagi.

Jak to działa? Te niestrawione włókna i związki polifenoli fermentują w jelicie grubym. Tam stają się pożywką dla przyjaznych bakterii które pomagając organizmowi zwalczyć złe bakterie, rozwijające się z fast foodów. Tak przywrócona równowaga mikrobiologiczna zmniejsza przewlekłe stany zapalne, co zmniejsza ryzyko otyłości. Zwiększa to również uczucie sytości.

Zobacz też:

Jak schudnąć bez efektu jojo. Daj sobie czas i zmniejszaj porcje powoli

Przemiana materii – co jeść aby przyspieszyć metabolizm

Jabłko ma też inne zalety zdrowotne

Potrzebujesz więcej powodów, aby jeść jabłka? Proszę bardzo. Jedzenie jabłek poprawia układ odpornościowy a co za tym idzie zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, cukrzycy, chorób układu sercowo naczyniowego oraz pojawienie się wysokiego cholesterolu.

Trzeba jeść 2-3 jabłka dziennie

Szarlotka oraz pieczone nie wchodzą w rachubę, bo wysoka temperatura niszczy polifenole w jabłkach.

Ocen: 16
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany