Jak szybko schudnąć? Pij wodę!

jak szybko schudnąćCiągle zadajesz sobie pytanie jak szybko schudnąć. Chciałabyś to zrobić skutecznie i bez dużego wysiłku. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Jest na to sposób – woda!

O tym, że woda potrzebna jest w czasie odchudzania wiem wszyscy. Ale może spowodować przyspieszenie przemiany materii oraz walkę z głodem. I są na to badania.

Jak szybko schudnąć – woda daje ci siłę do treningów

Jeśli jesteś odwodniona, to trening, jak i jego wynik (utrata tłuszczu) jest słaby. Niestety, nie zaczniesz się pocić, dopóki nie stracisz około dwóch procent masy ciała w czasie treningu.

Choć Amerykańska Rada Fitness zaleca aktywnym kobietom pić 2,7 litra wody dziennie, to trenerzy zalecają pić 2 szklanki przed pójściem na siłownię i kolejną szklankę wody co 30 minut w trakcie treningu. To o wiele więcej, niż osiem szklanek dziennie!

Aby upewnić się, że jesteś odpowiednio nawodniona, zważ się przed i po treningu (zrób siku przed wejściem na wagę) – mówi dietetyk z Florydy Jaime Mass. Jeśli waga po treningu jest dwa lub więcej procent mniejsza niż przed treningiem, to znaczy, że jesteś słabo nawodniona. Pij dalej wodę!

Jak szybko schudnąć – woda zwiększa metabolizm

To dlatego, że za każdym razem, gdy cokolwiek jemy lub pijemy, organizm musi pracować czyli spalać kalorie. To się nazywa “dieta wywołująca termogenezę” i działa prawie w ten sam sposób, w jaki działa na wszystko, co zawiera kalorię.

W jednym badaniu z udziałem zdrowych kobiet i mężczyzn, (badanie opublikowane w The Journal of Endocrinology & Metabolism) picie około 2 szklanek wody zwiększało u uczestników badania przejściowo tempo metabolizmu o 30 procent. Badacze doszli do wniosku, że zwiększenie spożycia wody o 1,5 litra (około sześć-osiem szklanek dziennie) zwiększyłoby codziennie spalanie dodatkowo około 200 kalorii.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Woda z cytryną ma niesamowite właściwości!

Woda na ból głowy!

Podpowiadamy jak zmniejszyć apetyt

Jak szybko schudnąć – woda pozwala zagłuszyć głód

Prawdopodobnie słyszałaś, że “woda sprawia, że czujesz się pełna”. Ale umiejętność wody, aby pomóc ci wskazać twój poziom głodu jest nawet bardziej przydatna niż jego zdolności napełniania. Często myślimy, że jesteśmy głodni, ale okazuje się że jesteśmy tylko spragnieni – mówi dietetyk Mass. Na przykład, wiele odczuć związanych z byciem głodnym, takich jak bulgotanie żołądka, niski poziom energii, a nawet zamroczenie może oznaczać, że w organizmie brakuje wody.

Kiedy czujesz, że dopada cię “głód”, pijąc wodę możesz zobaczyć, czy naprawdę jesteś głodna. Badania przeprowadzone w 2015 roku na University of Oxford pokazały, że otyli dorośli, którzy pili około 2 szklanek wody 30 minut przed posiłkami, szybciej byli najedzeni, mniej jedli i stracili prawie 2 kilogramy więcej niż ci, którzy po prostu sobie wyobrazić, że ich żołądki były pełne przed posiłkami.

Jak szybko schudnąć – woda zwiększa energię

Energia i utrata masy ciała to nierozłączne elementy w procesie odchudzania. Gdy poziom energii idzie w górę, mamy chęci na trening. spada nam apetyt i jemy mniej, a w konsekwencji chudniemy. Należy podkreślić, że woda stanowi około 70 procent ludzkiego ciała. Pomaga w dostarczaniu komórkom mięśni, tlenu i składników odżywczych. Masz zmniejszoną energię po 15-tej? Zamiast biegać do automatu po słodki baton, spróbuj wypić wodę. Odwodnienie uwielbia udawać zmęczenie.

Jak szybko schudnąć – woda powoduje, że wstrzymujemy się od picia innych napojów

Badania opublikowane w 2015 roku przez BMC Public Health (przeprowadzone na ponad 1100 dorosłych) pokazało, że wypicie szklanki wody zmniejsza wypicie 1/4 szklanki kalorycznych napojów. Więcej wody to mniej słodki napojów gazowanych. Spróbuj!

Ocen: 2
2 komentarze
  1. Zgadzam się z artykułem w 100%, jednak mój dietetyk zaleca mi wyjatkowo wodę o pH takim jak krew człowieka czyli ok 7 np veroni hydration.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany