Olej z awokado dla pięknej skóry. Właściwości i zastosowanie olejku z awokado

olej z awokadoOlej z awokado ma wiele korzyści zdrowotnych. Jest też idealnym naturalnym kosmetykiem. Zasadniczo olej z awokado jest dostępny w dwóch formach: czystej i organicznej – przetwarzanej za pomocą metod tradycyjnych i naturalnych oraz olej rafinowany – powstający podczas ekstrakcji metodami chemicznymi.

Tłoczony na zimno organiczny olej z awokado posiada zielonkawy kolor, lekki orzechowy smak i zapach świeżego miąższu owocowego. Ze względu na szczególne właściwości tłoczonego na zimno oleju z awokado jest on znacznie częściej wykorzystywany w produktach zdrowotnych i pielęgnacyjnych.

Tłoczony na zimno olej z awokado dla skóry

Tłoczony na zimno olej z awokado jest aktywnym składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry oraz pielęgnacji włosów, takich jak balsamy do ciała, mydła naturalne, szampony, maseczki czy odżywki do włosów. Posiada on jedne z najlepszych zdolności nawilżających i właśnie dlatego jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu znanych kosmetykach naturalnych i produktach pielęgnacyjnych.

Olej z awokado wygładza skórę

Stosowanie olejku awokado na skórę bardzo skutecznie ją wygładza, a tym samym zapewnia utrzymanie jedwabistego odcieniu cery. Wysoki poziom witaminy E efektywnie chroni skórę przed stanami zapalnymi i swędzeniem, pomagając w ten sposób utrzymać jej zdrową kondycję i piękny wygląd. Zawarte w oleju antyoksydanty doskonale łagodzą wszelkie podrażnienia i lekkie oparzenia, wywołane nadmierną opalenizną.

Jest on bardzo skuteczny na wielu problemów dermatologicznych oraz chorób skóry, takich jak egzema. Tłoczony na zimno olej z awokado jest również zdolny do dłuższego utrzymania skóry w świeżości i czystości

Olej z awokado głęboko nawilża

Olej z awokado jest w stanie wyjątkowo skutecznie wnikać w głąb skóry, w przeciwieństwie do wielu innych olejków. Nawilżająca właściwość olejku pomaga w osiągnięciu znacznie szybszych rezultatów pielęgnacyjnych i ochronnych, które sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i długotrwale nawilżona. Jedną z wielu wspaniałych właściwości olejku z awokado jest właśnie zapobieganie przesuszaniu, zapewniającego aksamitnie delikatną strukturę naskórka i wspaniały odcień cery. Olej z awokado spisuje się dobrze przy prawie wszystkich rodzajach skóry, jednak osoby ze szczególnie suchą mogą uzyskiwać najlepsze rezultaty.

Olej z awokado działa przeciwzmarszczkowo

Niewątpliwie jedną z najcenniejszych właściwości awokado jest jego zdolność opóźniania procesów starzenia skóry. Olej z awokado zapewnienia ochronę przed szkodliwym i niszczącym działaniem wolnych rodników, które odpowiedzialne są m.in. za szybsze powstawanie zmarszczek, utratę jędrności i matowienie. Stosowanie naturalnego olejku umożliwia wnikanie w strukturę skóry i niwelowanie skutków niszczących procesów komórkowych.

Obecne w komórkach mitochondria odpowiedzialne są za wytwarzanie większości energii, jednak naturalne procesy tego typu mogą być czasami hamowane przez nietrwałe substancje chemiczne, takie jak wolne rodniki. Mogą mieć one negatywny wpływ na skuteczność funkcjonowania zarówno mitochondriów, jak i innych składników komórkowych. Podczas pielęgnacji skóry olej z awokado wpływa na odwrócenie tego procesu, a tym samym pozwala mitochondriom na efektywniejszą produkcję energii, nawet gdy są one atakowane przez wolne rodniki.

Zobacz też:

Olej z czarnuszki – właściwości i działanie. Zastosowanie czarnuszkowego oleju

Jakie działanie wykazują naturalne olejki do twarzy

Olejek arganowy doskonały na ciało i włosy. Właściwości olejku arganowego

Olej z awokado wspomaga leczenie trądziku

Trądzik jest uważany za jeden z najbardziej irytujących problemów dermatologicznych, zwłaszcza u kobiet i nastolatków. W konkluzji licznych badań stwierdzono, że olej z awokado skutecznie działa w procesie zapobieganiu skutkom trądziku. Jego lecznicze oddziaływanie posiada trzy główne kierunki, dzięki którym może on wpływać na kwestie związane z trądzikiem.

Naturalny olejek z awokado posiada ogromne zdolności przenikania w głąb skóry, a tym samym pozwala skuteczniej usuwać jej martwe komórki

Jego działanie ułatwia również pozbywanie się nadmiaru sebum i zapewnia lepsze oczyszczanie porów. Zimno tłoczony olej z awokado doskonale pomaga ograniczyć stany zapalne skóry, powodowane przez zatkane gruczoły łojowe, odpowiedzialne za produkuję sebum. Dzięki tym właściwościom może on zwalczać swędzące krostki, jak również doskonale poprawiać koloryt skóry.

Olej z awokado chroni przed promieniami UV

Olejek z awokado jest niewątpliwie jednym z najlepszych olejków naturalnych, które zapewniają utrzymanie zdrowego i pięknego kolorytu skóry. Działa on również jako zupełnie organiczny i efektywny filtr przeciwsłoneczny, poprawiający poziom codziennego zabezpieczenia skóry. Warto tutaj wspomnieć, że olejki naturalne tego typu są zwykle znacznie lepsze w stosunku do sztucznych produktów, gdyż nie generują praktycznie żadnych efektów ubocznych.

Stosowanie bogatych we współczynnik ochrony przeciwsłonecznej olejków naturalnych zapobiega w trwałym ciemnieniu i matowieniu skóry. Produkty tego typu posiadają bowiem bardzo wysoką zawartość dobrych, monotłuszczów nasyconych, tworzących na skórze skuteczną warstwę ochronną, chroniącą ją przed niszczącymi skutkami ekspozycji na słońce.

Ocen: 15
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany