Jaki suplement wybrać, by wzmocnić włosy osłabione po zimie czy chorobie? Wybierz KeratinCell, zanim będzie za późno

suplementy do włosówTrzeba pamiętać, że to włosy są barometrem stanu odżywienia organizmu i ogólnego stanu zdrowia. Więc warto zwrócić uwagę, w jakiej aktualnie są kondycji i czy wołają o ratunek, zamiast budzić się do życia. Teraz jest doskonały czas na działanie, gdyż zlekceważone sezonowe wypadanie włosów może zamienić się w stan przewlekły i doprowadzić do znacznego przerzedzenia włosów.

Wypadanie włosów na przedwiośniu

Zdrowe włosy, ich objętość i kondycja to priorytety wielu z nas. Wiosną częściej wypadają i stają się matowe i słabe. Dlaczego? Zimą nasze włosy narażone są na działanie szkodliwych czynników, takich jak mróz, opady deszczu i śniegu, czy ogrzewanie w pomieszczeniach. W dodatku mróz sprawia, że gruczoły łojowe pracują wolniej i wydzielają mniej sebum, co w konsekwencji pozbawia ich naturalnej warstwy ochronnej. Niska temperatura zwęża również naczynia krwionośne, co powoduje, że do mieszków włosowych dociera mniej składników odżywczych. Skutek jest taki, że włosy stają się słabe i mogą nadmiernie wypadać.

Stres i pandemia to kolejne czynniki osłabiają włosy

Czas pandemii nie sprzyja naszemu zdrowiu. Utrzymujący się niepokój 
o zdrowie własne i zdrowie najbliższych, obawy związane z utratą pracy czy zmiany stylu życia przełożyło się na długotrwały stres. W sytuacjach stresujących nasze włosy wypadają o wiele częściej. Dzieje się tak, ponieważ naczynia krwionośne się obkurczają, a włosy tracą przyczepność. Melanocyty pod wpływem długotrwałego stresu wolniej produkują melaninę, w wyniku czego włosy zmieniają kolor na siwy. Przewlekły stres może ponadto wywołać zaburzenia hormonalne m.in. zwiększony poziom prolaktyny, której nadmiar powoduje zakłócenia wzrostu włosów. Inną przyczyną znacznego osłabienia cebulek może być nieświadome, nerwowe szarpanie pasm, co zdarza się w okresie wzmożonego niepokoju.

Jakich składników szukać w suplementach odżywiających włosy i paznokcie?
Odbudowanie kondycji włosów jest możliwe, o ile zdecydujemy się na sprawdzone rozwiązania. Zadbajmy o dietę i pielęgnację, sięgnijmy po suplementację o potwierdzonej naukowo skuteczności i najlepiej o opartej na naturalnych składników. Nie jest łatwo wyeliminować stres, ale można odżywić swoje włosy od wewnątrz, stosując ekstrakty roślinne zamknięte w kapsułce i bogate w wiele składników ożywczych takich jak arginina, białko, witaminy – zwłaszcza z grupy B, ekstrakt z pokrzywy, związki siarki czy żelazo.

Lśniące, gęste, mocne i zadbane włosy są dumą i ozdobą każdej kobiety, a zaniedbane sprawiają, że nie tylko wyglądamy gorzej, ale też gorzej się czujemy. Ciekawym suplementem dostępnym na polskim rynku są kapsułki KeratinCell stworzone zostały dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy i korzystające z mocy naturalnych składników. KeratinCell to suplement diety zawierający wszystko, czego włosy potrzebują, by wraz z wiosną były zdrowe i lśniące.

Kiełki grochu dla pięknych włosów

To hit ostatniego czasu. Unikatowy składnik AnaGain™Nu jest pozyskiwany z kiełków grochu zwyczajnego, a jego działanie sprawdzono w wielu badaniach. W kiełkach zachodzą procesy metaboliczne chroniące młodą roślinę i pozwalające na jej intensywny wzrost. Ekstrakt jest bogaty w wiele składników ożywczych jak arginina, białko, witaminy z grupy B, skrobia i włókna, rozpuszczalny w wodzie i dobrze przyswajalny przez organizm. To turbo wsparcie dla organizmu.

Sprawdzony ekstrakt z pokrzywy

Ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej jest znany od dziesięcioleci i z powodzeniem stosowany dla wzmocnienia włosów. To naturalny surowiec bogaty w mikroelementy i witaminy A, C, D i K. Zawiera również witaminy z grupy B. Jest dobrym źródłem żelaza, manganu, potasu, wapnia, magnezu, fosforu, krzemu, jodu, krzemu, sodu, i siarki. Ma dużą ilość białka i aminokwasów. Pokrzywa odżywia cebulki, dodaje włosom siły, chroni je i hamuje ich wypadanie. Pokrzywa to także złota recepta na porost włosów, w związku z tym warto ją stosować w przypadku cienkich i przerzedzonych włosów. Pomoże też osobom, którym z trudem przychodzi „wyhodowanie” każdego centymetra włosów.

Cenna biotyna

Biotyna pomaga zachować zdrowe włosy i skórę oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Biotyna jest jedną z witamin, co oznacza, że jest niezbędna do tego, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Jak wiele witamin z grupy B, ma ona ścisły związek z budową i działaniem skóry oraz włosów i paznokci.

Aminokwasy siarkowe – ważny budulec włosów

W dobrym suplemencie wspierającym włosy nie może zabraknąć związków siarki. Wysoko przyswajalna siarka organiczna MSM oraz aminokwasy siarkowe (L-metionina, L-cystyna, L-cysteina) są budulcem struktury włosa, nadającym keratynie odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ludzkie ciało wykorzystuje ponadto L- cysteinę jako broń do walki z wolnymi rodnikami. L-cysteina występuje jako element strukturalny białek skóry i włosów. Jest to jeden z dwudziestu dwóch aminokwasów, czyli naturalnych składowych keratyny – białka stanowiącego naturalny budulec skóry, włosów i paznokci. L-cysteina na włosy działa szybko i skutecznie.

Nie tylko wzmacnia ich wzrost, ale co ważne, ogranicza nadmierne wypadanie. Regularne jej stosowanie daje świetne rezultaty. L-cysteina potrafi uratować nawet bardzo zniszczone włosy, przywracając im gęstość i zdrowy blask.
Cystyna stanowi około 17% macierzy włosa a metionina zaledwie 0,5%, ale obydwa te aminokwasy pełnią równie istotną funkcję. Organizm nie ma możliwości ich magazynowania „na zapas”, więc należy dostarczać je regularnie wraz z dietą, co jest szczególnie trudne, gdy unikamy mięsa.

Włosy mocne jak stal

W składzie idealnego suplementu na włosy szukajcie żelaza, którego bardzo często nam brakuje. Jeden z najczęstszych niedoborów żywieniowych na świecie to niedobór żelaza, składnika mineralnego, który odgrywa ogromna rolę w procesie podziału komórek oraz pomaga w transporcie tlenu w organizmie. W badaniach klinicznych wielokrotnie potwierdzono, że ma ono z wiązek z różnymi rodzajami łysienia. Jego obniżony poziom stwierdzano u pacjentów z łysieniem androgenowym i z łysieniem na tle nieprawidłowo dobranego żywienia.

Dla kogo jest przeznaczony KeratinCell?

KeratinCell przeznaczony jest dla osób zaniepokojonych ilością wypadających włosów (więcej niż 100 dziennie), chcących poprawić kondycję włosów i wydłużyć cykl życia włosa, a także poprawić stan paznokci. Brak elastyczności, porowatość, łamanie się włosów, przerzedzenie, rozdwajanie końcówek, brak połysku, są to sygnały, które powinny zmotywować nas do działania. KeratinCell można kupić w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz na stronie www.bmpharma.pl

W jednym opakowaniu znajdziemy 60 kapsułek na miesięczną kurację – cena ok. 99 zł.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany