Naturalne sposoby na zdrowe nerki. Pomogą pietruszka, kurkuma, seler i imbir

naturalne sposoby na zdrowe nerkiNaturalne sposoby na zdrowe nerki to szansa na to, aby bez używania leków zadbać o to aby dobrze pracowały. W naszej kuchni znajdziemy wiele produktów, które oczyszczą nerki i pomogą wypłukać z nich bakterie. Zobacz jakie mikstury z nich zrobić i jak często należy je spożywać.

Oprócz usuwania toksyn, prawidłowe oczyszczenie nerek może również pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i poprawić funkcjonowanie całego układu moczowego.

Zioła na zdrowe nerki – pietruszka

Pietruszka jest silnym, naturalnym ziołem moczopędnym, które może oczyścić nerki. Powoduje zwiększone wydzielanie moczu, dzięki czemu łatwiej wypłukać z nich bakterie. Pietruszka zawdzięcza swoje działanie moczopędne związkom apiolowym i mirystycynie, które się w niej znajdują.

Co robić? Aby oczyścić nerki pij kilka filiżanek herbaty z pietruszki przez około tydzień. Jak ją zrobić? 1 łyżkę stołową pokruszonej świeżej pietruszki zalej kubkiem wrzącej wody. Zakryj i odczekaj 5 minut, wypij. Możesz przygotować też napój: wymieszaj ¼ szklanki soku z pietruszki, ½ szklanki wody i odrobinę miodu i sok z cytryny. Pij dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Uwaga: Jeśli jesteś w ciąży, unikaj spożywania dużych ilości pietruszki.

Zioła na zdrowe nerki – korzeń mniszka lekarskiego

Działa jako środek moczopędny i zwiększa produkcję moczu. Ze względu na swoje właściwości, pomaga oczyścić zarówno nerki, jak i wątrobę. Ponadto mniszek lekarski łagodzi objawy zatrzymywanie wody w organizmie i łagodzi podrażnienia układu moczowego.

Co robić? Aby oczyścić nerki, pij 2 szklanki mniszka lekarskiego dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Aby zrobić herbatę: zagotuj 2 łyżeczki suszonego korzenia mniszka lekarskiego w 1 szklance wody na 5 minut. Zdejmij z gazu, przykryj na 10 minut. Odcedź, dodaj trochę miodu i wypij. Możesz również zrobić tę herbatę z torebek herbaty mniszka lekarskiego.

Uwaga: Ponieważ zioło to może reagować z niektórymi lekami, przed użyciem mniszka lekarskiego, skonsultuj się z lekarzem.

Zioła na zdrowe nerki – imbir

Imbir jest kolejnym skutecznym ziołem oczyszczającym. Pomaga wypłukać toksyny i szkodliwe substancje z nerek, a także poprawić trawienie. Zioło to jest również korzystne dla oczyszczenia wątroby.

Co robić? Pij imbirowa herbatę. Aby przygotować herbatę, gotuj 2 łyżeczki świeżo startego imbiru w 2 szklankach wody przez 10 minut. Odcedź, dodaj miód i sok z cytryny według smaku i pij 2 lub 3 razy dziennie.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Nerki: to powinnaś o nich wiedzieć

Gruszka – idealna na żołądek, nerki i przeziębienie

Kolka nerkowa – te naturalne środki pomogą ci w ataku

Zioła na zdrowe nerki – kurkuma

Oczyszcza nerki i krew, odtruwa wątrobę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych nerek oraz infekcji układu moczowego.

Co robić? Wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy, sok z 1/2 lub 1 cytryny, szczyptę pieprzu cayenne i odrobinę miodu w szklance ciepłej wody. Pij raz dziennie przez kilka tygodni.

Inną opcją jest dodanie ½ łyżeczki sproszkowanej kurkumy i suchego proszku imbirowego do 2 szklanek wrzącej wody. Gotować przez 10 minut, a następnie odcedzić. Dodać sok z ½ cytryny i 1 łyżkę syropu klonowego. Pij to raz dziennie przez kilka tygodni.

Zioła na zdrowe nerki – seler

Seler ma naturalne właściwości moczopędne. Pomaga w usuwaniu toksyn i szkodliwych substancji z organizmu poprzez zwiększenie oddawania moczu. Ponadto seler zawiera niezbędne składniki odżywcze, które pobudzają nerki. W rzeczywistości regularne spożycie selera może zapobiegać kamieniom nerkowym i infekcjom.

Co robić? Pij 1 szklankę soku z selera codziennie przez kilka tygodni.

Ocen: 29
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany