Napady głodu powoduje cukier. Wyeliminuj fruktozę z diety

napady głoduMiewasz napady głodu i zastanawiasz się dlaczego. Przecież przestrzegasz diety. Okazuje się, że gdy dojdzie do utraty wagi, zmniejsza się ilość cukru w organizmie. Ale określonego rodzaju cukru – fruktozy. I to jest klucz do tego problemu.

Fruktoza zwiększa apetyt na wysokokaloryczne pokarmy, takie jak ciastka, słodycze, hamburgery i pizzę. Czy teraz w sklepie pozostaje nam czytanie etykiety czy jest ona czy jej nie ma w danym produkcie? Może nie, ważne jest to, ile w sumie tego cukru spożywamy. Oto cztery proste zamiany, które można zrobić już od dzisiaj:

Słodkie napoje i soki powodują napady głodu

woda z cytrynąZamiast tego sięgnij po: szklankę wody. Będzie smakować inaczej? Tak. Czy ma być słodka? Nie. Jeśli potrzebujesz wody smakowej, dodaj cytrynę, limonkę, pomarańczę lub plasterki ogórka.

Zobacz też:

Picie wody – prawdy i mity o wodzie. Jak wybrać dobrą wodę

7 ajurwedyjskich sekretów na problemy z trawieniem

Masz napady głodu bo słodzisz kawę i herbatę

Zamiast tego sięgnij po: te niesłodzone napoje. Jeśli jesteś przyzwyczajony do słodzenia, trudno od razu z tego zrezygnować. Wystarczy każdego dnia słodzić trochę mniej, aż do momentu, że cukru nie będziesz potrzebować w ogóle.

Masz napady głodu bo używasz gotowych marynat do sałatek

Zamiast tego sięgnij po: własne, zrobione samemu w domu. W ten sposób zmniejszysz ilość cukru w diecie o połowę lub więcej.

Bonus: dostarczysz organizmowi mniej sodu.

Słodzone jogurty powodują napady głodu

Zamiast tego sięgnij po: istnieje wiele sposobów, aby jogurty bez cukru były pyszne i smakowały jak te pełne słodkości. Wystarczy dodać do nich trochę owoców.

Fruktoza jest dodawana do żywności przetworzonej. Wybieraj wszystko co naturalne.

Ocen: 7
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany