Oczyszczanie organizmu – kapusta i brokuły ci pomogą

Moda na oczyszczanie organizmu trwa. I dobrze. W świecie, gdzie toksyny wydają się być wszechobecne, wydaje się niemożliwe spożywanie pokarmów wolnych od chemii. Okazuje się jednak, że warzywa kapustne mogą być świetnym odtruwaczem organizmu.

Oczyszczanie organizmu – badania

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Cancer Prevention sugerują, że spożywanie kiełków brokułów pomaga pozbyć się zanieczyszczeń benzenu z organizmu. Sprawdzono to na 300 chińskich dorosłych, którzy pili codziennie przez 3 miesiące napój z kapusty i brokułów.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Zielona herbata na detoks

Jelita – oto najlepsza dla nich dieta

Okazało się że w moczu uczestników badania, było mnóstwo toksyn. Naukowcy przypuszczają, że warzywa te przyspieszyły wydalanie toksyn z organizmu. W rzeczywistości stwierdzono, że picie napoju z warzyw kapustnych przyspieszyło wydalanie benzenu aż o 63%.

Ocen: 8
1 komentarz
  1. W ogóle polecam więcej spożywać warzyw i owoców lub przynajmniej pić soki. Od czasu do czasu robię sobie detoks na sokach i jestem zadowolona. Po takim detoksie lepiej się czuję, mam więcej energii i szczupleję. Nawet kondycja skóry i włosów mi się poprawiła.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany