Ból pleców zlikwidujesz ćwiczeniami rozciągającymi

ból plecówBól pleców jest jednym z najbardziej powszechnych bólów. Może prowadzić do bezczynności, przyrostu masy ciała, depresji i braku snu. A to wszystko może zmniejszyć jakość życia. Te kilka ćwiczeń rozciągających pomoże rozluźnić plecy, szyję i ramiona. Są łatwe i bardzo skuteczne. Warto je wypróbować.

Wystarczy kilka minut w godzinach porannych lub tuż przed snem, kilka razy w tygodniu, aby pozbyć się bólu pleców.

Na ból pleców: rozciąganie szyi

rozciąganie szyi na ból pleców

Usiądź na podłodze z nogami skrzyżowanymi. Umieść lewą dłoń i połóż na prawej stronie głowy. Delikatnie wyciągnij głowę w stronę lewego ramienia (ramię w dół). Przytrzymaj przez trzy głębokie oddechy. Powrót i powtórz na drugiej stronie.

Na ból pleców: rozciąganie pośladków

rozciąganie pośladków na ból pleców

Połóż się na plecach, prawą nogę załóż na lewe kolano. Chwyć tył lewego uda w pobliżu kolana i delikatnie przyciągnij nogi w kierunku klatki piersiowej, czując napięcie w prawym biodrze i pośladku. Przytrzymaj przez 3 głębokie oddechy. Powtórz z drugą nogą.

Zobacz też:

Zdrowy sen: jak spać, aby nie bolał kręgosłup

Ból stawów – uważaj na pomidory, kukurydzę, słonecznik i słodkie napoje

Ból stawów: okłady i wcierki pomogą się go pozbyć

Na ból pleców: rozciąganie kręgosłupa

rozciąganie kręgosłupa na ból pleców

Usiądź z ugiętymi kolanami i lewą nogę ułóż na górze (lub usiądź ze skrzyżowanymi nogami). Prawą rękę umieść na zewnątrz lewego kolana. Lewą rękę na podłodze za sobą. Przekręć się delikatnie w lewo, przesuwając głowę i ramiona z tułowiem. Powinnaś poczuć napięcie w górnej i dolnej partii kręgosłupa. Przytrzymaj przez 3 głębokie oddechy. Powrót do pozycji wyjściowej i zmień nogi.

Na ból pleców: pozycja dziecka

pozycja dziecka na ból pleców

Uklęknij, a następnie usiądź na stopach. Połóż się twarzą w dół z wyciągniętymi rękoma przed sobą tak daleko, aż poczujesz napięcie od ramion do dolnej części pleców. Weź kilka głębokich oddechów, aby zmniejszyć napięcie w plecach. Powróć do pozycji siedzącej.

Na ból pleców: relaks dla pleców

relaks pleców na ból pleców

Połóż się na plecach, zegnij kolana i zbliż do piersi. Przytrzymaj rękami uda. Wytrzymaj przez 3 głębokie oddechy.

Ocen: 9
3 komentarze
  1. Zamiast rozciągania można też zastosować rolowanie. Jest to automasaż i zastępuje doskonale rozciąganie i rozluznia miesnie pleców. Polecam rolki z Blackroll bo są sprawdzone 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany