6 sposobów jak nie chorować i być zdrowym

jak nie chorowacZadajesz sobie pytanie jak nie chorować? Najprostszym sposobem, aby nie chorować w tym sezonie jest przestać robić te same rzeczy, które spowodowały, że w ubiegłym roku wylądowaliśmy w łóżku z kaszlem i gorączką. Brzmi zawile? Nie bardzo wiesz co to było? Nie martw się, my ci podpowiemy.

Jak nie chorować – myj dokładnie ręce

jak nie chorowac

Jeśli robisz coś w rodzaju szybkiego popryskania rąk w umywalce to teraz wiesz dlaczego zachorowałeś. Dokładne mycie rąk obniża ryzyko zachorowania o 16%. To oznacza, mycie rąk mydłem pod bieżącą wodą przez co najmniej 20 sekund. Jeśli nie ma w pobliżu zlewu, należy użyć 60% alkoholu do dezynfekcji rąk.

Ale nie zapominaj, że jesteś narażony na zarazki w zasadzie przez cały czas. Uzasadnione jest umycie rąk po dotknięciu poręczy schodów, a nawet menu w restauracji.

Jak nie chorować – nie dotykaj twarzy rękoma

Problemem z zarazkami, które gromadzą się na naszych rękach jest to, że łatwo je przenieść w inne miejsce. A takie zachowanie, jak mimowolne dotykanie twarzy trudno powstrzymać. I właśnie na twoich palcach znajdują się winowajcy choroby, bo dotykasz nimi błony śluzowej oczu, nosa i ust, po czym stąd łatwo przenoszą się do krwioobiegu. Skóra to twoja zbroja, ale jeśli niefrasobliwie dotykasz oczu, nosa i ust, jesteś w zasadzie jej pozbawiona.

Jak nie chorować – nie zarywaj nocy

jak nie chorowac

Ludzie, którzy śpią w nocy mniej niż 6 godzin, 4 razy częściej przeziębiają się niż ci, którzy śpią 7 lub więcej godzin. Sen krótszy niż 5 godzin – ryzyko przeziębienia wzrosło 4-5 krotnie.

Zobacz też:

Masz katar? Kolor śluzu powie co ci jest

Przeziębienie: 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji

Grypa – co jeść aby szybciej wyzdrowieć

Jak nie chorować – nie przychodź chory do pracy

Wiesz, że jesteś mniej wydajny w biurze, gdy jesteś chory, a poza tym zarażasz innych. Już po 4 godzinach, zarazki z jednego chorego pracownika mogą znaleźć się na więcej niż połowie wszystkich ludzi znajdujących się w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Więc:

a) przestań to robić

b) nie pozwól swojemu pracownikowi, aby przychodził chory do pracy.

Jak nie chorować – nie witaj się z chorym

jak nie chorowac

Powitanie kogoś, to doskonała okazja do przekazywania zarazków z brudnych palców, które, jak już wspomniano wcześniej, prawdopodobnie umieścisz w pobliżu własnej twarzy. Około 80% chorób jest przenoszone przez ręce.

Jak nie chorować – radź sobie ze stresem

Najbardziej zestresowani ludzie dwa razy częściej się przeziębiają niż ci, którzy nie są pod wpływem ciągłego stresu. Warto znaleźć sposoby, aby skutecznie radzić sobie ze stresem.

Ocen: 6
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany