6 sposobów jak nie chorować i być zdrowym

jak nie chorowacZadajesz sobie pytanie jak nie chorować? Najprostszym sposobem, aby nie chorować w tym sezonie jest przestać robić te same rzeczy, które spowodowały, że w ubiegłym roku wylądowaliśmy w łóżku z kaszlem i gorączką. Brzmi zawile? Nie bardzo wiesz co to było? Nie martw się, my ci podpowiemy.

Jak nie chorować – myj dokładnie ręce

jak nie chorowac

Jeśli robisz coś w rodzaju szybkiego popryskania rąk w umywalce to teraz wiesz dlaczego zachorowałeś. Dokładne mycie rąk obniża ryzyko zachorowania o 16%. To oznacza, mycie rąk mydłem pod bieżącą wodą przez co najmniej 20 sekund. Jeśli nie ma w pobliżu zlewu, należy użyć 60% alkoholu do dezynfekcji rąk.

Ale nie zapominaj, że jesteś narażony na zarazki w zasadzie przez cały czas. Uzasadnione jest umycie rąk po dotknięciu poręczy schodów, a nawet menu w restauracji.

Jak nie chorować – nie dotykaj twarzy rękoma

Problemem z zarazkami, które gromadzą się na naszych rękach jest to, że łatwo je przenieść w inne miejsce. A takie zachowanie, jak mimowolne dotykanie twarzy trudno powstrzymać. I właśnie na twoich palcach znajdują się winowajcy choroby, bo dotykasz nimi błony śluzowej oczu, nosa i ust, po czym stąd łatwo przenoszą się do krwioobiegu. Skóra to twoja zbroja, ale jeśli niefrasobliwie dotykasz oczu, nosa i ust, jesteś w zasadzie jej pozbawiona.

Jak nie chorować – nie zarywaj nocy

jak nie chorowac

Ludzie, którzy śpią w nocy mniej niż 6 godzin, 4 razy częściej przeziębiają się niż ci, którzy śpią 7 lub więcej godzin. Sen krótszy niż 5 godzin – ryzyko przeziębienia wzrosło 4-5 krotnie.

Zobacz też:

Masz katar? Kolor śluzu powie co ci jest

Przeziębienie: 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji

Grypa – co jeść aby szybciej wyzdrowieć

Jak nie chorować – nie przychodź chory do pracy

Wiesz, że jesteś mniej wydajny w biurze, gdy jesteś chory, a poza tym zarażasz innych. Już po 4 godzinach, zarazki z jednego chorego pracownika mogą znaleźć się na więcej niż połowie wszystkich ludzi znajdujących się w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Więc:

a) przestań to robić

b) nie pozwól swojemu pracownikowi, aby przychodził chory do pracy.

Jak nie chorować – nie witaj się z chorym

jak nie chorowac

Powitanie kogoś, to doskonała okazja do przekazywania zarazków z brudnych palców, które, jak już wspomniano wcześniej, prawdopodobnie umieścisz w pobliżu własnej twarzy. Około 80% chorób jest przenoszone przez ręce.

Jak nie chorować – radź sobie ze stresem

Najbardziej zestresowani ludzie dwa razy częściej się przeziębiają niż ci, którzy nie są pod wpływem ciągłego stresu. Warto znaleźć sposoby, aby skutecznie radzić sobie ze stresem.

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany