Chlorella, naturalna multiwitamina: skład, działanie

chlorella naturalna multiwitaminaChlorella to naturalna multiwitamina. Ma niesamowite zastosowanie w walce z wieloma dolegliwościami i chorobami. Alga ta jest zaliczana do elitarnego grona super-food, czyli żywności, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu składniki.

Chlorella, naturalna multiwitamina: jak działa

Chlorella to mikroskopijnej wielkości glon, który występuje w słodkich wodach. Zawiera najwyższą do tej pory stwierdzoną koncentrację chlorofilu ze wszystkich naturalnych organizmów. To sprawia, że ma właściwości przeciwnowotworowe oraz naturalnie odkwasza organizm i usuwa z niego toksyny.

Chlorella dba też o wygląd zewnętrzny – pomaga przywrócić skórze blask i promienność, poprzez usuwanie z organizmu wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

Zobacz też:

Właściwości lecznicze chrzanu: na ból głowy, stawów. Naturalny antybiotyk

Olej konopny – właściwości i zastosowanie w kosmetykach oleju z konopi siewnych

Akupunktura na ból, nudności i bezsenność

Chlorella, naturalna multiwitamina: co zawiera

W skład chlorelli wchodzą witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Codzienna suplementacja chlorellą jest pomocna również dla cierpiących na chroniczne zaparcia i wzdęcia. Unikalne właściwości algi do wspomagania metabolizmu mogą mieć też wpływ na zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

Chlorella zawiera do 60 proc. białka. Jest więc idealnym uzupełnieniem diety wegetariańskiej i wegańskiej. Dodatkowo, alga ta korzystnie wpływa na ochronę układu immunologicznego. Dlatego rozpoczęcie suplementacji jest zalecane szczególnie teraz – w okresie jesienno-zimowym.

Ocen: 6
3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany