Twaróg półtłusty Czarnocin – z krainy mlekiem płynącej

Twaróg półtłusty CzarnocinNawet jeżeli nie lubimy mleka, nie warto rezygnować również z jego przetworów. Tradycyjny polski twaróg jest lekkostrawny, niskokaloryczny, a zawiera mnóstwo dobroci dla naszych kości, mięśni i mózgu. Należy do serów niedojrzewających i najlepszy jest świeży – znajdziemy dla niego mnóstwo zastosowań w kuchni. Jest niedrogi, smaczny i uniwersalny. Wypróbujmy na przykład Twaróg półtłusty Czarnocin.

Twaróg półtłusty Czarnocin – co zawiera w swoim składzie

Twaróg półtłusty Czarnocin jest niskokaloryczny, lekkostrawny i bogaty w składniki odżywcze, których nie może zabraknąć w diecie dzieci i dorosłych. Zawarte w twarogu białko nasz organizm wykorzystuje do tworzenia i odbudowy mięśni oraz skóry. A także rozpuszczalne w tłuszczu witaminy, między innymi witaminę D oraz fosfor i wapń, bez których zafundujemy sobie na starość osteoporozę, a swoim dzieciom krzywicę.

Półtłusty twaróg Czarnocin powinien na stałe zagościć w naszej lodówce. Przyda się do potraw na słodko i wytrawnie. Począwszy od najprostszej kanapki, którą można wzbogacić na milion sposobów, dodając do niej owoce, warzywa, miód oraz zioła. Poprzez naleśniki, makaron – z sosem owocowym, ale i ze szpinakiem, rzodkiewką, pietruszką, szczypiorkiem. A na ciastach i nadzieniu do bułeczek na ciepło kończąc.

Twarogi są najbardziej znaną i cenioną grupą produktów spod szyldu Czarnocina. Swoją wyjątkową delikatność i smak zawdzięczają specjalnie dobranym żywym kulturom bakterii, wykorzystaniu świeżego mleka odbieranego od lokalnych rolników i ręcznej produkcji. Na każdym etapie są pod ścisłą kontrolą serowarów. Cały cykl ich wytwarzania nawiązuje do metod stosowanych przez nasze babcie. Jedynie skala jest nieco większa. Bezpośrednie zaangażowanie i nadzór człowieka nad każdym etapem produkcji sprawiają, że twarogi Czarnocin smakują wybornie. Warto szukać w sklepach twarogów z charakterystyczną krateczką po chustach serowarskich.

Cena za kilogram: 17 zł

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany