Jak ułożyć jadłospis w czasie przymusowego siedzenia w domu

jedzenie w czasie kwarantannyDługotrwałe przebywanie w domu niekorzystnie wpływa na stan zdrowia. Wówczas częściej sięgamy po niezdrowe i kaloryczne przekąski, które sprzyjają przybieraniu na wadze. W takim czasie warto zastanowić się nad ułożeniem konkretnej diety za pomocą dedykowanych ku temu programom do tworzenia jadłospisów.

W dobie XXI wieku żyjemy w ciągłym biegu. Każdy kolejny dzień przypomina Dzień Świstaka: dom, praca, dzieci, gotowanie, sen i tak cały czas. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, co jemy. Napięty grafik obowiązków nie sprzyja zdrowemu odżywianiu, a zwykle tłumaczymy się brakiem czasu. Do teraz.

Dietetyk a przymusowa kwarantanna

W czasach koronawirusa i przymusowej kwarantanny wymówek powinno być mniej, a tłumaczenie “nie mam kiedy układać jadłospisów”, można odłożyć między bajki.

Planując dietę na 7-10 dni unikniemy monotonii w potrawach, stania w długich kolejkach po codzienne zakupy – co w dzisiejszych jest wręcz zabronione – a także wciąż nurtującego nas pytania: “co dziś ugotuję?”.

Układając jadłospis dobrze wziąć pod uwagę sezonowość konkretnych warzyw i owoców. Łatwiej wówczas gospodarować przeznaczonymi na nie pieniędzmi oraz możemy zminimalizować proces marnowania żywności. Nie zapominajmy o dostarczaniu organizmowi białka, witamin z grupy B i węglowodanów, czyli produktów zbożowych z pełnego ziarna. Dodajmy jaja, czy produkty mięsne, które w rozsądnych ilościach korzystnie wpłyną na naszą dietę (dostarczanie białka, żelaza oraz witamin).

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być proste, ale co w sytuacji, gdy zupełnie nie mamy pomysłu, jak te składniki ułożyć w jeden jadłospis? Wówczas najlepiej skontaktować się z jednym z dietetyków, którzy w czasach koronawiursa działają online. W większości specjaliści tej branży pracują na programach do układania diet takich jak: Kcalmar.pro – program dla dietetyków do układania jadłospisów.

co jeść na kwarantannieCzym jest Kcalmar.pro?

Sercem tego programu do tworzenia diet jest błyskawiczny kreator jadłospisów, który znacznie przyspieszy pracę dietetyka:

  • skraca czas układania indywidualnego tygodniowego jadłospisu do 30 minut
  • ma możliwość wyszukiwania i edycji potraw bezpośrednio na jadłospisie
  • posiada intuicyjną wyszukiwarkę, która podpowiada przepisy i segreguje je według częstotliwości wyboru
  • posiada kalkulatory wartości odżywczych produktów i potraw
  • znajdują się tam także wzory gotowych jadłospisów do kopiowania i modyfikowania pod indywidualne potrzeby pacjentów

Dodatkowo Kcalmar.pro posiada w pełni zintegrowaną z programem aplikację mobilną, która jest dedykowana pacjentom. Oto jej funkcje:

  • indywidualny jadłospis ze szczegółowymi przepisami zawsze pod ręką pacjenta
  • komentarze, ciekawostki i motywacja od dietetyka
  • wygodna lista zakupów
  • funkcjonalności dostępne również w panelu pacjenta online na Kcalmar.com

Z taką dawką wiedzy nie musicie się martwić, bo błyskawiczne układanie jadłospisów będzie niezwykle proste. Tym bardziej, że program Kcalmar.pro jest dostępny przez 14 dni za darmo.

Od teraz życie w czasach kwarantanny może stać pod znakiem – zdrowego odżywiania.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany