Migrena: ból głowy zatrzymasz zażywając magnez, gorącą kąpiel i ćwicząc

migrenaMigrena to paskudny ból głowy. Dopada nas w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie spróbujemy zatrzymać ataku migreny, rozpanoszy się na dobre. Dlatego tak ważne jest, aby jak tylko się pojawia, natychmiast zareagować. Zanim zażyjesz tabletkę, spróbuj domowych sposób. One też działają.

Migrenowcy, to tacy, którzy mają przewlekłą migrenę. Mówi się o niej wtedy, gdy w miesiącu jest osiem lub więcej ataków. Jeśli jesteś migrenowcem, doskonale wiesz, że atak to nie tylko złe samopoczucie. Wpływa też na codzienne życie.

Warto zrobić wszystko aby jej zapobiec, niż brać silne środki przeciwbólowe. Najlepiej zmienić styl życia, zażywać suplementy oraz spróbować niektórych terapii medycyny naturalnej, aby zatrzymać atak migreny, zanim jeszcze się rozpocznie. Chociaż migreny całkowicie się nie pozbędziemy, to możemy sprawić, że będzie dopadała nas rzadziej. Poniżej 6 sposobów aby zażegnać jej atak.

Migrena: postaw na zdrowy sen

zdrowy sen na migrene

Zły sen jest jednym z największych odnotowanych wyzwalaczy migreny a złe nawyki spania są czynnikiem ryzyka wystąpienia migreny codziennie. Powinno się kłaść do łóżka i wstawać o tej samej porze każdego dnia. Ważne aby w sypialni było miło, ciemno i cicho. W łóżku nie powinniśmy czytać, oglądać TV lub słuchać muzyki. Powinniśmy również unikać dużych posiłków tuż przed snem. Te nawyki uregulują rytm dobowy i pomogą zażegnać ataki migreny.

Migrena: ćwiczenia aerobowe

Regularne ćwiczenia są tak samo skuteczne jak leki uniemożliwiające atak migreny. Wystarczy około 40 minut ćwiczeń aerobowych trzy razy w tygodniu aby uwolniły się endorfiny – hormony szczęścia. Podczas tych ćwiczeń zwiększa się ilość tlenu w organizmie, co może pomóc w zapobieganiu bólów głowy.

Migrena: zażywaj ryboflawinę

Ryboflawina to inaczej witamina B, która znajduje się w żywności, takiej jak mleko, mięso, jaja, orzechy i zielone warzywa. Jest również dostępna jako suplement. Ta witamina jest skuteczna w leczeniu przewlekłych bólów głowy. Ile jej zażywać? 400 mg ryboflawiny dziennie wystarczy aby zmniejszyć częstości występowania migreny.

Migrena: nie skąp sobie magnezu

zazywanie magnezu na migrene

Większość ludzi, którzy cierpią na chroniczne ataki migreny mają co najmniej jedną wspólną cechę – niedobór magnezu. Najlepiej uzupełniać go zażywając suplement diety. Uwaga, magnez może powodować biegunkę.

Zobacz też:

Naturalne sposoby na ból głowy

Odpowiednie jedzenie zmniejszy bóle migrenowe

Migrena: spróbuj temperaturowej terapii

zimne oklady na migrene

Gorąca kąpiel może również pomóc pokonać migrenę. To tak zwana temperaturowa terapia. Jak tylko poczujesz, że migrena nadchodzi weź gorącą kąpiel lub stosuj gorące lub zimne okłady na głowę i szyję. To złagodzi napięcia mięśni. Większość ludzi preferuje zimne okłady. Ale gorące okłady lub ciepła kąpiel czy prysznic też mogą zrelaksować mięśnie i złagodzić atak migreny.

Migrena: rozważ branie leków na migrenę

Lekarze przepisują tryptany, leki przeciwbólowe silniejsze niż paracetamol lub aspiryna, osobom z częstymi, ostrymi migrenami. Jeśli jednak domowe sposoby nie pomagają, zdecyduj się na lek, ale nie czekaj aż migrena się rozkręci.

Gdy tylko pojawi się pierwszy znak zbliżającego się ataku migreny, zażyjemy tryptan, to zapobiegnie rozwinięciu się migreny

Ocen: 15
6 komentarzy
  1. Leki potrafią być bardzo skuteczne, ale czasami trzeba ich kilka wypróbować zanim znajdziemy ten odpowiedni dla nas. Dodatkowo warto jest prowadzić dzienniczek migrenowy, by dokładnie opisywać charakterystykę naszych migren i czynniki mogące je wywołać. Prowadzę takie notatki na abcmigrena i dzięki niemu wyeliminowałam już kilka czynników, które mi szkodziły 🙂 a mojemu neurologowi łatwiej jest śledzić postępy leczenia migreny.

  2. I tu się podpiszę obiema rękami. Dobry i zaufany neurolog to prawdziwy skarb 🙂 Jestem pod stałą kontrolą, bo dość często cierpię na silne migreny. Staram się wplatać domowe kuracje, jak okłady na czoło, czy sen, ale wiadomo, że nic nie zadziała tak szybko ja lek.

  3. Neurolog przy migrenie jest wręcz niezbędny. Mam swoją zaufaną lekarkę, które przepisała odpowiednie leki, zaleciła bardziej o siebie dbać i zmienić nawyki żywieniowe.

  4. U mnie świetnie się teraz sprawdzają leki przepisane przez mojego neurologa, szczególnie kiedy zastosuję je zaraz na początku ataku migreny. Stosuję też rady ze stron internetowych i daję radę przetrwać atak. Gorzej jest, kiedy napad mam w pracy i nie zdążę wziąć leków ani się położyć – wtedy migrena wyłącza mnie z życia na ładne kilkanaście godzin.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany