Woda na ból głowy

ból głowyBól głowy to najbardziej popularny ból. Gdy nas dopada zazwyczaj sięgamy po pastylki przeciwbólowe. A one przecież mają mnóstwo skutków ubocznych. Okazuje się jednak, że jest na to zdrowszy sposób. I co najważniejsze tani oraz w zasięgu ręki.

Dobroczynne właściwości wody są niezaprzeczalne, a jej zalety powszechnie znane. Woda pomaga podczas odchudzania, nawilża skórę, jest niezbędna każdemu organizmowi do życia, ale to tylko część korzyści. Jak pokazują badania, woda ma zbawienny wpływ także na pracę naszego mózgu.

Średnio 75% masy dorosłego człowieka stanowi woda, a samego mózgu ok. 85 %. Te dane pokazują, że nie jest to substancja, którą możemy ignorować. Wręcz przeciwnie, warto znać jej właściwości oraz sposób oddziaływania na nasz organizm.

Ból głowy – skutek odwodnienia

Pierwsze co robimy, gdy odczuwamy ból, to sięgnięcie po tabletkę, która w szybki sposób powinna nam pomóc. Ale jest to rozwiązanie chwilowe, w którym nawet nie próbujemy dociekać przyczyn, a te mogą być różne. Jedna z nich jest bardzo prozaiczna – to po prostu odwodnienie. Takie wnioski opublikowane zostały przez naukowców z Uniwersytetu w Maastricht.

Osoby pijące regularnie wodę miewają bóle głowy rzadziej, wypicie nawet kilku łyków może okazać się doskonałym lekarstwem, także na migreny

Dodatkowa szklanka wody w ciągu dnia nie zaszkodzi, a może pomóc nam uniknąć nieprzyjemnego uczucia bólu. Jest to związane ze zwiększonym stężeniem toksyn w organizmie, co może powodować bóle np. głowy. Woda jest sposobem na pozbycie się toksyn, a tym samym lekarstwem na cierpienie.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Ta woda ma niesamowite właściwości!

Znowu boli cię głowa – wylecz zatoki

Odwodnienie jest groźne nie tylko ze względu na spadek reakcji, nasz układ nerwowy potrzebuje płynów, by w ogóle działać prawidłowo. Picie wody pomoże zażegnać nie tylko ból głowy, ale też towarzyszące mu często zmęczenie, czy senność. Odwodnienie w granicach 2-3% masy ciała wiąże się ze zmniejszoną wydolnością fizyczną, upośledza termoregulację oraz apetyt, a w granicach 5-8% powoduje zaburzenia wydolności psychicznej.

– Wiąże się to bezpośrednio z bólami głowy i spadkiem nastroju, więc odpowiednie nawodnienie organizmu nisko lub średniozmineralizowaną wodą (np. Naturalna Woda Mineralna) jest receptą na dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego też człowiek jest w stanie przeżyć bez jedzenia nawet miesiąc, ale bez wody umiera po kilku dniach – mówi mgr Joanna Pawłowska, biolog, specjalista ds. żywienia, właścicielka firmy Profesjonalne Doradztwo Żywieniowe.

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany