Ból kolana – co zrobić aby go zmniejszyć?

bol kolanaBól kolana może nas sparaliżować. Bardzo często pojawia się nagle w najmniej oczekiwanym momencie. Może być to pierwszy sygnał, że powinniśmy zadbać lepiej o nasze kolana. Jest coś co jest dla nich najlepszym lekarstwem. Sposób jest jeden – trzeba chodzić.

Jak myślisz, ile potrzeba zrobić kroków dziennie, aby zmniejszyć w przyszłości problemy z kolanami? Prawdopodobniej mniej niż myślisz.

Ból kolana – kroki do zdrowia

Odpowiedź brzmi 6 tysięcy kroków czyli ok. 3 kilometrów dziennie. Naukowcy z Bostonu przeprowadzili badania, dzięki którym okazało się, że długie spacery zdecydowanie zmniejszają w przyszłości ryzyko pojawienia się zwyrodnień stawów kolanowych. A nawet jeśli się one pojawią, to dolegliwości będą zdecydowanie mniejsze niż u tych, którzy stronią od tego typu aktywności fizycznej.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Kolano skoczka – kontuzja z którą można sobie poradzić

Boli cię kolano, gdy chodzisz po schodach? Oto co to może oznaczać

Jak twierdzą naukowcy nie trzeba od razu chodzić 3 kilometrów. Na początku wystarczy 1,5 kilometra. Nawet jeśli cierpisz już z powodów bólu kolan, spróbuj spacerować. Początkowo nie będzie to dla ciebie przyjemne, ale z czasem ból zdecydowanie się zmniejszy.

Ocen: 6
1 komentarz
  1. Mam bole kolan od 20 lat. Nie jest to jednostajny bol. Ostry krotki bol przy wchodzeniu po schodach, dlugotrwaly zima i czasem po prostu boli. Ostatnio bylem w gorach i kilka godzin schodzenia tez nie bylo przyjemne, wspinanie sie nie bylo problemem. Moim sposobem sa tabletki z glukozamina caly czas, a jak zima zaczyna bolec to opaski na kolana. Wiem ze kazdy jest inny i bol moze byc powodowany przez inne czynniki, ale chyba warto sprobowac. Nie liczcie jednak ze na szybka poprawe, w obu przypadkach potrzeba kilku dni/tygodni zeby bylo lepiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany