Ból pleców – przyczyny bólu i porady, aby plecy nie bolały

ból plecówNie ma chyba osoby, której ból pleców nigdy nie dotknął. To bardzo popularna dolegliwość. Okazuje się, że nie tylko spanie na złym materacu czy dźwiganie ciężkich rzeczy przez cały dzień jest powodem bólu pleców.

Ból pleców: bo jesteś rozkojarzony

Czy można oglądać telewizję i jednocześnie prowadzić rozmowę? Czy rozmawiasz przez telefon ładując zakupy do samochodu? Kiedy nie skupiamy się na tym co robimy, nie zwracamy uwagi na to jak pracuje nasze ciało. Obciążamy je wtedy zbyt mocno. Rozproszenie uwagi podczas wysiłku może spowodować, że aż 25 razy jesteśmy bardziej narażeni na przeciążenie kręgosłupa a następnie na ból pleców.

Ból pleców: bo jesteś zmęczony

Nawet jeśli jesteś bardzo sprawny fizycznie, to zmęczenie może spowodować, że twoje mięśnie nie pracują już tak dobrze jak ci się zdaje. I nie będą w stanie dostosować się do danej sytuacji. To z kolei może spowodować, że twój kręgosłup nie będzie miał odpowiedniego wsparcia. Jeśli więc czujesz się zmęczony lepiej idź na jogę niż na siłownię. I połóż się spać, aby odpocząć.

Zobacz też:

Rwa kulszowa – pomogą okłady i masaż

Ból kręgosłupa – co zrobić aby kręgosłup nie bolał

Przepuklina kręgosłupa – co robić, kiedy wypadnie dysk

Ból pleców: bo jest za wcześnie

bolące plecyGdy śpimy, dyski w naszym kręgosłupie nabierają płynu. To może częściowo wyjaśniać, dlaczego plecy są bardziej podatne na naprężenia i odkształcenia w godzinach porannych. Szczególnie odczuwalne są one od 7:00 do 10:00.

Ból pleców: bo jesteś za mało ostrożny

Brzmi to paradoksalnie, ale taka jest prawda. Młodzi ludzie robią wiele rzeczy automatycznie. Starsze osoby zaś, znają swoje granice i poruszają się ostrożnie. Osoby starsze mogą być również mniej podatne na bóle pleców, ponieważ zostały nauczone jak podnosić i przenosić ciężkie rzeczy bezpiecznie. Jeśli chcesz uniknąć problemu, musisz uważać na swoją postawę i ciężar rzeczy do podnoszenia… nie ważne ile masz lat. Ból krzyża jest główną przyczyną niepełnosprawności na świecie, a znając powody, łatwo temu zapobiec.

Ocen: 42
1 komentarz
  1. Niestety w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć kogoś, kto nie miał problemu z bólem pleców… Sama pomagam sobie pasem magnetycznym. Dostałam go z prośbą o przygotowanie testu na bloga, ale działa tak dobrze, że został już ze mną 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany