Masz zaparcia? Te produkty ci pomogą

zaparciaZaparcia – nikt o tym nie lubi rozmawiać. To dla wielu wstydliwy temat. Okazuje się, że niewiele trzeba aby ich się pozbyć.

Oto lista produktów, które pomogą ci mieć regularne wypróżnienia:

Mąka owsiana na zaparcia

Wygląda na to, że jest to dobry powód, aby zacząć ranek z płatkami owsianymi! Zwykły, niesłodzony owies ma około czterech gramów błonnika w 1/2 kubka. Dodatkowo, owies zawiera zarówno rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne rodzaje błonnika, które pomagają w utrzymaniu regularnych wypróżnień.

Owoce jagodowe na zaparcia

To maliny, jeżyny, jagody itp. To słodki sposób, aby zaspokoić odpowiednią ilość błonnika w organizmie. Pół filiżanki malin lub jeżyn zawiera cztery gramy błonnika – nie wspominając, że oba mają niesamowite właściwości przeciwutleniające.

Zielona herbata na zaparcia

Poza dużymi korzyściami antyoksydacyjnymi, naturalna zawartość kofeiny w zielonej herbacie może powodować łagodny efekt przeczyszczający. Plus to świetny sposób na zapewnienie nawilżenia, co jest kluczem do regularności jelit.

INNE: Sygnały, które wysyła twoje ciało, gdy ma za mało magnezu

Fasola na zaparcia

Fasola jest dobra dla twojego serca. Oprócz tego jest doskonały dla jelit. Pół filiżanki czarnej fasoli zawiera około 15 gramów błonnika! Choć nie wszystkie fasolki mają tyle włókien, zazwyczaj są bardzo dobrymi źródłami błonnika.

Nasiona lnu na zaparcia

Tylko jedna łyżka tych nasion zawiera w około trzech gramów błonnika! Skorzystaj z okazji, aby posypać nasionami płatki owsiane lub dodać je do jogurtu.

Woda na zaparcia

To wydaje się być najbardziej oczywistym graczem o regularne wypróżnienia. Niestety często jest to pomijane. Woda jest absorbowana z jelita grubego, co może utrudnić przechodzenie stolca. Picie wystarczającej ilości wody z pewnością poradzi sobie z zaparciami.

Gruszki na zaparcia

Gruszki są dobrym źródłem błonnika! Zostaw skórę a uzyskasz równowagę zarówno rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego włókna. Pamiętaj, że rozpuszczalne włókno znajduje się głównie w mięsistych owocach, a nierozpuszczalny w zewnętrznej skórce.

Popcorn na zaparcia

Popcorn jest dobrym źródłem błonnika i sprawia, że jest to przepyszna, niskokaloryczna przekąska!

INNE: Są sposoby, aby nigdy nie dostać hemoroidów

Orzechy na zaparcia

Migdały, pistacje, orzechy włoskie są dobrym źródłem błonnika. Warto mieć je pod ręką jako przekąskę lub posypać nimi owsiankę.

Zielenina na zaparcia

Nie tylko są doskonałymi przeciwutleniaczami i mają mało kalorii, ale także zapewniają dużo błonnika.

Źródło: www.mindbodygreen.com

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*