NANCARE: suplementy diety stworzone dla najmłodszych

suplementy dla dzieciNANCARE to gama suplementów diety przeznaczonych dla niemowląt i dzieci. Powstały specjalnie, aby wspierać rozwój i odpowiadać na potrzeby najmłodszych. Mogą wspierać w zaspokojeniu zapotrzebowania dziecka na witaminę D lub dostarczyć błonnik pokarmowy czy żywe kultury bakterii.

W skład linii wchodzą 4 produkty: NANCARE WITAMINA D, zawierające żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus: NANCARE FLORA-PRO i NANCARE FLORA-SUPPORT oraz NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM – specjalna kompozycja błonnika.

Witamina D

Zaleca się, by niemowlętom podawać witaminę D już od pierwszych dni życia. U maluszków w pierwszym półroczu, niezależnie od sposobu karmienia, rekomendowana jest suplementacja w dawce 10 mikrogramów dziennie, a w II półroczu od 10 do 15 mikrogramów na dzień, w zależności od ilości witaminy D przyjmowanej z pokarmem. Są to zalecenia dla dzieci urodzonych o czasie – w przypadku wcześniaków zalecana dawka może być większa. U dzieci od roku do 10 lat zalecane jest podawanie każdego dnia od 15 do 25 mikrogramów tego składnika lub nawet więcej w przypadku dzieci otyłych.

NANCARE WITAMINA D to suplement diety w wygodnej formie płynu. Dzięki temu dostosowanie podawanej dawki do wieku i potrzeb konkretnego dziecka jest niezwykle łatwe. Każda kropla to 5 mikrogramów witaminy D w formie cholekalcyferolu (D3), więc niewielkie opakowanie może wystarczyć nawet na 50 dni!

Witamina D naturalnie rozpuszcza się w tłuszczach i potrzebuje ich, by być właściwie wykorzystana przez organizm, dlatego w NANCARE WITAMINA D towarzyszy jej odpowiednio dobrana porcja oleju roślinnego. Produkt nie zawiera cukru, substancji słodzących ani aromatów. Ma neutralny 
smak, więc nie zmienia smaku potraw ani napojów. NANCARE WITAMINA D nie zawiera laktozy ani glutenu, dlatego jest odpowiednia także dla osób z nietolerancją tych składników.

Żywe kultury bakterii

Żywe kultury bakterii określonych szczepów mają zdolność do kolonizacji jelita, co wpływa na skład mikroflory przewodu pokarmowego. Z tego powodu wskazane jest, aby podawać je w okresie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu.

Przykładem takich bakterii są kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG obecne w NANCARE FLORA-SUPPORT i NANCARE FLORA-PRO – jedna porcja każdego z tych produktów zawiera ich aż miliard. W NANCARE FLORA-SUPPORT poza żywymi kulturami bakterii zawarte są także oligosacharydy mleka kobiecego: 2’-FL (2’-fukozylolaktoza) o strukturze identycznej jak oligosacharyd najliczniej występujący w mleku kobiecym oraz LNnT (lakto-N-neotetraoza). Wskazane jest, aby w przypadku antybiotykoterapii jak najwcześniej rozpocząć przyjmowanie jednego z tych produktów, najlepiej równolegle z podawaniem leku. Rekomendowana jest także kontynuacja podawania L.rhamnosus przez cały okres leczenia antybiotykami oraz przez 1-3 tygodnie po zakończeniu kuracji.

Błonnik GOS/FOS

NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM to kompozycja GOS/FOS stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach od urodzenia i małych dzieciach. GOS (galaktooligosacharydy) i FOS (fruktooligosacharydy) to rodzaje błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. W niewielkich ilościach występują one naturalnie w produktach spożywczych: GOS m.in. w nasionach roślin strączkowych, a FOS np. w brokułach, szparagach i bananach. Każda porcja NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM to ponad 3g błonnika pokarmowego i nic więcej – w produkcie nie występują żadne dodatki, wyłącznie GOS i FOS. Suplement nie zawiera glutenu, więc może być spożywany przez osoby z nietolerancją tego składnika.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany