Białko serwatkowe spala tłuszcz na brzuchu

białko serwatkoweBiałko serwatkowe otrzymuje się z serwatki, czyli z pozostałości po całkowitym ścięciu się mleka. Okazuje się, że to białko jest naszym sprzymierzeńcem w odchudzaniu. Wiedzą to ci, którzy trenują na siłowni.

Białko serwatkowe – 4 kg mniej tłuszczu z brzucha

Paul J. Arciero, profesor nauk ćwiczeń i zdrowia w Skidmore College w Nowym Jorku zwerbował 30 mężczyzn i kobiet z nadwagą do swojego badania. Podzielił ich na dwie grupy. Jedna miała tradycyjną dietę węglowodanową, a druga białkową, której podawano białko serwatkowe. Poza tym połowa grupy wysokobiałkowej, zjadała trzy posiłki dziennie; druga sześć mniejszych posiłków dziennie.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Jak zwiększyć metabolizm i jak szybko schudnąć

Odchudzanie: zobacz jakie błędy popełniasz

Przez następne dwa miesiące, wszyscy jedli taką samą liczbę kalorii. Okazało się, że osobom na diecie węglowodanowej udało się zrzucić 0,5-1 kilograma, a na diecie wysokobiałkowej nawet 4 kilogramy. Ta ostatnia straciła przede wszystkim tłuszcz na brzuchu.

Arciero odkrył też, że ci, którzy jedli sześć mniejszych posiłków dziennie stracili prawie dwa razy więcej tłuszczu z brzucha niż ci którzy jedli trzy razy dziennie.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany