Problemy ze snem – zobacz dlaczego cierpisz na bezsenność

problemy ze snemProblemy ze snem ma wielu z nas. Są one spowodowane stresem, chorobami a czasami fazami księżyca. Ale okazuje się, że są bardziej przyziemne rzeczy, które powodują u nas bezsenność. I co najważniejsze są łatwe do wyeliminowania. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat powodów, przez które nie możesz spać.

Masz problem ze snem bo śpisz razem ze zwierzętami

Jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, to możesz być świadomy faktu, że jest to powód, dlaczego twój sen jest słabszy. Po prostu on śpi z tobą. Staraj się zmienić ten zwyczaj. Prawie 65% właścicieli zwierząt domowych twierdzi, że gdy ich pupile nie śpią z nimi, sami lepiej śpią w nocy. Innym faktem jest to, że sierść twojego psa może powodować alergie i problemy z oddychaniem.

Masz problemy ze snem bo ćwiczysz wieczorem

Ćwiczenia w godzinach wieczornych mogą powodować budzenie się w nocy. Zamiast intensywnych ćwiczeń zalecany jest długi spacer. Będziesz spalać kalorie bez uczucia wyczerpania. Będąc na zewnątrz oddychaj czystym powietrzem, co jest bardzo korzystne, szczególnie przed snem. Tak naprawdę są dwie opinie dotyczące tej kwestii. Niektórzy twierdzą, że zbyt dużo ćwiczeń w nocy nie jest w porządku. Z drugiej strony, mówi się, że bycie aktywnym jest zawsze dobre i nie powinno się tego unikać, nawet jeśli uważasz, że jest za późno.

Jedynym sposobem, aby sprawdzić, czy możesz iść na siłownię po 19 i spać dobrze, jest po prostu spróbowanie

Masz problem ze snem bo grasz w gry wideo wieczorem

granie przed snemLubisz oglądać telewizję, leżąc w łóżku? Nic dziwnego, że twój sen w nocy jest gorszy, niż tych, którzy nie oglądają telewizji przed snem. Istnieje kilka powodów, dla których telewizja może mieć negatywny wpływ na sen i powodować bezsenność. Po pierwsze, programy telewizyjne pobudzają cię psychicznie. Dodatkowo hamują produkcję wystarczającej ilości melatoniny, hormonu, który jest potrzebny do dobrego snu. Odnosi się to też do innych urządzeń elektronicznych: internetu i gier wideo.

Zobacz też:

Bezsenność – te kwiaty w sypialni pomogą ci zasnąć

Zioła na sen – wypróbuj zanim zaczniesz brać leki

Zdrowy sen: jak spać, aby nie bolał kręgosłup

Masz problem ze snem bo pijesz zbyt dużo wody

picie wody przed snemPicie wody jest niezbędne. Problemem jest to, że nie jest dobrym pomysłem robić to przed pójściem do łóżka. Jeśli dużo pijesz, to prawdopodobnie będziesz musiała wstać w środku nocy, aby skorzystać z łazienki. Aby uniknąć tego rodzaju problemu, rozwiązanie jest bardzo proste. Pij wodę przez cały dzień. Przed pójściem do łóżka idź do łazienki, nawet jeśli uważasz, że nie ma potrzeby.

Jeśli będziesz spragniony w nocy, postaw małą szklankę wody przy łóżku i popijaj ją łyczkami

Masz problem ze snem bo późno bierzesz prysznic

prysznic przed snemPrysznic po ciężkim dniu w pracy jest przydatny. Musisz go zrobić po treningu na siłowni. Możesz wziąć kąpiel z bąbelkami przed pójściem do łóżka. Gorący prysznic i kąpiel pomogą nam się zrelaksować i przygotować nasz organizm do snu. Jeśli to jest to, co zawsze robiłeś, to jest w porządku i należy szukać powodów złego spania gdzie indziej. Ale jeśli dopiero niedawno zaczęłaś brać prysznic przed snem, to bardzo możliwe, że to jest przyczyna twoich kłopotów. Wyjaśnienie jest proste. Dajesz zły sygnał do mózgu, budzisz go, tak, jak to robisz w godzinach porannych. Kolejną rzeczą do zapamiętania jest to, aby wysuszyć włosy bardzo dobrze, zanim pójdziesz do łóżka. Spanie na mokrej poduszce nie jest ani wygodne, ani zdrowe.

Masz problem ze snem bo czytasz w łóżku

czytanie przed snemCzytanie książki sprawia, że czujesz się senny? Idziesz i chwytasz powieść. Zastanów się, co jeszcze może pomóc ci się zrelaksować i odpocząć. Wszelkie codzienne aktywności są w porządku tak długo, jak wywołują senność. Zadzwoń do swojego przyjaciela i porozmawiaj z nim trochę, jeśli wiesz, że to cię uspokaja. Należy jednak unikać działań, które zbyt mocno cię wciągają. Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem, który nie może przestać czytać, aż nie dowie się jakie jest zakończenie tej historii, to lepiej odłożyć książkę i zrobić coś innego, mniej ekscytującego.

Ocen: 13
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany