Jak stracić 4 kilogramy… bez ćwiczeń

sposoby na chudnięcie

Jak schudnąć bez ćwiczeń – zastanawiasz się często. Okazuje sie, że jest to możliwe, ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Postępując w poniższy sposób stracisz 4 kilogramy… w ciągu roku.

Jak schudnąć: Przyciemnij światło

Naukowcy z Cornell University odkryli, że ludzie, którzy jedli posiłek w delikatnym, ciepłym oświetleniu spożywali 175 mniej kalorii niż ci, którzy jedli w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Uczestnicy badania, którzy jedli w nastrojowym oświetleniu zjadali 18 procent mniej, a także oceniali jedzenie  jako “przyjemniejsze” niż ci w jasnym oświetleniu. Naukowcy uważają, że to dlatego, że świetlówki powszechnie używane w restauracji fast food mogą działać psychologicznie na nas, że trzeba się spieszyć z posiłkami. I w takiej sytuacji  je się więcej.

Jak schudnąć: Pij z prostej szklanki

Mogą wyglądać stylowo, ale najważniejsze aby miały prostą formę. Brytyjskie badania wykazały, że 60 procent ludzi spożywa więcej alkoholu, słodkich napojów gazowanych i soków, jeśli pije z finezyjnie zakręconych szklanek. Naukowcy przypuszczają, że dzieje się tak dlatego, że trudniej jest powiedzieć ile dokładnie wypiliśmy, więc sięgamy po kolejnego drinka szybciej.

Jak schudnąć: Wysypiaj się

W jednym z badań z Mayo Clinic okazało się, że osoby śpiące mniej niż 6 i pół godziny na dobę spożywały aż 500 kalorii więcej w ciągu dnia.
Ci którzy śpią mniej są bardziej głodni i zmęczeni i dlatego potrzebują więcej kalorii, aby normalnie funkcjonować. “Brak snu może podnieść poziom hormonów apetytu czyli greliny,” mówią lekarze. Rosnący poziom greliny, rozkręca apetyt, co dodatkowo może prowadzić do jedzenia setki dodatkowych kalorii niż gdy jesteś wypoczęci.

Jak schudnąć: Nie mów: “nie mogę”

Nie mów sobie, czego nie można jeść. Nowe badania potwierdziły, że można uzyskać lepsze rezultaty, jeśli skupimy się na tym, czego nie jeść. “Nie można” brzmi bardziej jak kara, niż bycie zdrowym mówią naukowcy. Z drugiej strony, wmawianie sobie, że “nie” jedzenie niektórych pokarmów, pomaga silnej woli wytrwać na drodze do zdrowego stylu życia.

Jak schudnąć: Zmień myślenie

Myślisz, że masz nadwagę? Pomyśl jeszcze raz. Nowe badania mówią, że sposób myślenia o jedzeniu i grubości talii może wywrzeć pozytywną motywację, aby zacząć zdrową dietę. Okazuje się, że mówienie: jestem “gruba” lub “bardzo gruba” zmniejsza nasze szanse na odchudzanie, nawet jeśli jesteś aktywna fizycznie.

Jak schudnąć: Oczekuj niecierpliwie na posiłek

Cieszysz się, że idziesz na obiad? Dr Hallschmid mówi, że oczekiwanie na zaplanowany wcześniej posiłek rzeczywiście może obniżyć w organizmie poziom greliny, hormonu apetytu.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany