Fakty i mity o materacach lateksowych

kupno materaca

Materace lateksowe, bardzo często goszczą w sypialnianych wnętrzach. Lateks posiada bowiem wiele cech mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zobacz co jest faktem a co mitem.

Materace lateksowe są najtrwalsze.

FAKT. Te rodzaje materacy, oprócz zwartego w swoim wnętrzu lateksu, nie posiadają jakichkolwiek elementów  metalowych. Tym samym wyróżniają się one znacznie większą trwałością od innych. Warto pamiętać o regularnym obracaniu materaca. Zmiana stron zdecydowanie przysłuży się dla żywotności produktu.

Materac z lateksu jest idealny dla alergików.

FAKT. Prawdą jest, że materace z lateksu są przyjazne dla osób cierpiących na alergię. Przeważnie podłoże snu wykonane z innych surowców  w bardzo szybkim tempie staje się siedliskiem kurzu i bakterii. W przypadku, kiedy w sypialni pojawiają się materace lateksowe, takie niebezpieczeństwo zostaje zniwelowane.
– Bakterie, grzyby i roztocza nie wnikają do środka materaca i nie są z niego uwalniane przy ruchach śpiącego. Dodatkowo kiedy w materacu występują perforacje – pozwalają one na swobodną cyrkulację powietrza i wentylację miejsca snu – dodaje Tomasz Goc z Fabryki JANPOL.

INNE: Bezsenność czyli liczenie baranów

Są one wygodne w pielęgnacji.

FAKT. Regularne czyszczenie zewnętrznej powierzchni materaca sprawia, że w łatwy sposób podnosi się komfort snu. Należy pamiętać tylko, aby materac nie został zbyt mocno namoczony wodą lub innymi roztworami. Nasze produkty posiadają specjalne pokrowce, które w wygodny sposób można zdjąć z produktu i wyprać w pralce w domowych warunkach. To dodatkowo podnosi walory produktu.

Twardszy materac lateksowy jest zawsze lepszy dla kręgosłupa.

MIT. To stwierdzenie jest jednym z najpopularniejszych mitów krążących wokół materacy. Nieprawdą jest, że twardy materac lepiej wpływa na komfort snu. Najistotniejszym jest, aby dobrać podłoże snu do indywidualnych potrzeb ciała i kręgosłupa. Jak to zrobić? Można np. leżąc na materacu na plecach spróbować wsunąć rękę pod kręgosłup. Jeśli będzie odczuwalny opór – materac może być za miękki dla śpiącego. Warto także zwrócić uwagę na ułożenie kręgosłupa na posłaniu. Jeśli ma on linię prostą to kolejny krok do określenia jego prawidłowego dobrania.

INNE: Łóżkowe problemy

Wszystkie materace lateksowe są takie same.

MIT. Choć sam surowiec wygląda niezmiennie, to różnice znajdują się w jego wnętrzu. Lateks w materacach może mieć różnoraki skład. Te, w 100% naturalne, są wykonane z mleczka kauczukowego. Dostępne są również formy mieszane, będące połączeniem surowca naturalnego z syntetycznym.

Wybierając zatem materac lateksowy, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jakie są proporcje surowca naturalnego i syntetycznego kauczuku. Aby mówić o wysokiej jakości materaca – powinien on zawierać min. 85% naturalnego mleczka. Ważne są również atesty i szczegółowe dane na temat surowca – to właśnie one potwierdzają niezawodność jego działania.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany