Stan zapalny – te produkty ci pomogą

stan zapalnyStan zapalny nie jest dobry dla naszego organizmu. Musimy jak najszybciej się go pozbyć. Choć jest to naturalna odpowiedź naszego ciała, aby się ochronić przed niebezpieczeństwem, czasami może stać się problemem przewlekłym. Na szczęście są produkty które doskonale poradzą sobie ze stanem zapalnym.

Wiele z tych rzeczy, które jemy powoduje stany zapalne. Przede wszystkim jest to cukier, sztuczne słodziki, niezdrowe tłuszcze. Do tego dochodzi stres i siedzący tryb życia, a nasze ciało zatrzymuje płyn, a my czujemy się chorzy i zaniedbani. Zmieniając swoją dietę oraz sposób życia jesteśmy w stanie zmniejszyć podrażnienie, zrzucić nadmiar płynu, zwiększyć energię i poczuć się szczuplejsi.

Oto trzy produkty, których spożywanie może uchronić nas od stanu zapalnego:

Stan zapalny – jedz nasiona Chia

Dlaczego: nasiona Chia pochłaniają kilka razy więcej wody niż same ważą i są bogate w błonnik. Po nich czujemy się pełniejsi. Są również doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. To one mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny.

Jak je wykorzystać: wsypywać do koktajli, dodawać do sałatek lub spróbować z nich zrobić budyń.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Jak jeść nasiona chia?

Pudding chia z musem ze śliwek kalifornijskich i bitą śmietaną

Stan zapalny – używaj oleju kokosowego

Dlaczego: olej kokosowy jest teraz ukochanym jedzeniem świata i nie bez powodu. Działa nie tylko przeciwzapalne, ale pobudza metabolizm, pomaga w równowadze hormonalnej i antybakteryjnej (główni sprawcy zapalenia). W szczególności, oliwa z orzecha kokosowego, która nie została poddana obróbce za pomocą środków chemicznych i wysokiej temperatury, może rzeczywiście przerwać skutki chronicznego stanu zapalnego.

Jak go wykorzystać: dodawaj go do gotowania, pieczenia, smażenia. Doskonały do koktajli.

Stan zapalny – nie zapomnij o nasionach konopi

Dlaczego: nasiona konopi są doskonałym źródłem białka roślinnego, a spożycie białka okazuje się pomocne w ograniczeniu apetytu, zwiększeniu uczucia sytości i zmniejszenia spożycia żywności w dalszej części dnia. Nasiona również są doskonałym źródłem kwasów: omega-6 i omega-3.

Jak je wykorzystać: wsypywać do koktajli, dodawać do sałatek. Tylko pamiętaj, aby unikać ogrzewania lub przetwarzania konopi, bo można je łatwo uszkodzić.

Ocen: 4
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany