Ugryzienie komara – domowe sposoby

ugryzienie komaraUgryzienie komara nie jest groźne, ale miejsce potrafi bardzo swędzieć, robi się często bąbel. Bardziej wrażliwi, a szczególnie dzieci mogą mieć reakcję alergiczna. Kiedy komar gryzie, pobiera krew wstrzykując trochę swojej śliny. Ślina ta zawiera antykoagulant i białka. Te ostatnie są dla naszego organizmu substancjami obcymi. Wtedy nasz układ odpornościowy uwalnia histaminę i to ona powoduje swędzenie, stany zapalne i obrzęk.

Kiedy więc ugryzie nas komar, dobrze jest wiedzieć, jakie środki zaradcze pomagają złagodzić swędzenie. Zobacz co będzie działało na ciebie najlepiej. Większość z tych środków można wykorzystać tyle razy, ile potrzebujesz.

Ugryzienie komara: oczyść miejsce alkoholem

Natychmiast po ugryzieniu komara, natrzyj te miejsce alkoholem. Tarcie alkoholem daje efekt chłodzenia po wyschnięciu, co łagodzi swędzenie.

Unikaj używania zbyt dużej ilości alkoholu, ponieważ może on podrażnić skórę

Ugryzienie komara: zastosuj miód

Miód jest antyseptycznym i antybakteryjnym składnikiem, który ma również właściwości powodujące gojenia się ran. Wykazano, że zmniejsza stan zapalny, a także może pomóc w zapobieganiu infekcji.

Posmaruj nim miejsce ugryzienia i nie wychodź z domu. Cukier zawarty w miodzie może przyciągnąć więcej komarów

Ugryzienie komara: weź kąpiel owsianą

Owsianka ma właściwości, które pomagają ukoić ukąszenia owadów i a także uspokoić reakcje alergiczne. Możesz dodać płatki owsiane do kąpieli lub zastosować je jako maskę na ukąszenie owada. Zrób pastę dodając trochę wody do mąki owsianej i nałóż na ugryzione miejsce. Zmyj ciepłą wodą po 15 minutach. Możesz również dodać miód do pasty, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Na komary najlepsze te kwiaty i zioła

Ugryzienie komara: użyj zimnej torebki na herbatę

Działanie przeciwzapalne herbaty może pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Namocz torebkę zielonej lub czarnej herbaty i włóż ją do lodówki, aby ją schłodzić. Nałóż zimną torebkę na pogryzione miejsca, aby złagodzić swędzenie.

Ugryzienie komara: zetrzyj bazylię

Bazylia ma związki chemiczne, które mogą złagodzić swędzenie skóry. Zagotuj 2 szklanki wody i pół szklanki suszonych liści bazylii. Po schłodzeniu wywaru, zanurz w nim bawełnianą ściereczkę i połóż na ugryzienie. Jeśli potrzebujesz zadziałać natychmiast, posiekaj świeże liście bazylii i potrzyj je na skórze.

Ugryzienie komara: zastosuj aloes

Aloes ma właściwości przeciwzapalne, jest wiec doskonały do gojenia się ran i łagodzenia infekcji. Chłodne uczucie żelu może również złagodzić wszelkie swędzenie. Urwij liść aloesu, obetnij kolce i przekrój go. Połóż miąższem na miejsce ugryzienia.

Ugryzienie komara: unikaj tych domowych środków

Mogą zwiększać podrażnienie skóry lub powodować niepożądane efekty uboczne, takie jak trądzik, pieczenie, suchość skóry i wiele innych. Są to: proszek do pieczenia, sok z cytryny lub limonki, pasta do zębów, ocet winny.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany