Na komary najlepsze te kwiaty i zioła

na komaryCzy istnieją skuteczne sposoby na komary? Gdy jest ich wokół mnóstwo mamy wątpliwości czy cokolwiek na nie działa. Komary mogą być doskonałym pokarmem dla ptaków i nietoperzy, ale nie chcesz, aby latały na twoim podwórku. Nie chcesz też spryskiwać się żadnymi chemicznymi preparatami. Co można zrobić, aby utrzymać je z daleka?

Na komary rośliny o silnych zapachach

Okazuje się, że komary przyciągają zapachy wydzielane przez ludzką skórę. Jeśli spędzasz dużo czasu na bieganiu i pocisz się, możesz spodziewać się chmary komarów wokół siebie. Istnieje wiele roślin o silnych zapachach, które spowodują, że komary będą się trzymać od ciebie z daleka.

Można te rośliny po prostu posadzić, ale nie weźmiesz rośliny z doniczką ze sobą. Aby uzyskać odpowiedni rezultat, zgnieć w rękach liście, aby wydzieliły swój zapach, a następnie potrzyj nimi skórę. Oto osiem ziół, które działają świetnie i mogą być trzymane w doniczkach na werandzie, w pobliżu drzwi, lub gdziekolwiek indziej, gdzie komarów jest najwięcej.

Na komary – melisa

melisa

Ten członek rodziny mięty ma białe kwiaty i delikatny zapach cytryny oraz właściwości lecznicze. Jest szczególnie dobry w odstraszaniu owadów gryzących.

Na komary – kocimiętka

Ten pachnący kuzyn mięty zawiera substancję chemiczną o nazwie nepetalakton, który jest zarówno dla kotów jak i insektów zabójczy.

Na komary – bazylia

Badania przeprowadzone w 2009 roku wykazały, że olejek z tego pysznego zioła jest toksyczny dla larw komarów.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Pelargonia nie tylko na balkon: do jedzenia i jako lekarstwo

WĄKROTKA AZJATYCKA – WIELKA MOC NIEWIELKIEJ ROŚLINKI

Domowy zielnik czyli zioła w doniczce

Na komary – lawenda

Ten piękny, silnie pachnący kwiat nie tylko odpycha komary, ale również ćmy.

Na komary – mięta

W postaci stężonej jest czasami stosowany jako środek odstraszający owady.

Na komary – szałwia + rozmaryn

szałwia

Jeśli planujesz rozpalenie ogniska, spróbuj wrzucić do niego trochę szałwii lub rozmarynu. Te rośliny gdy się palą nie tylko ładnie pachną, ale są nieprzyjemne dla tych małych stworzonek, które będą się trzymać z daleka tak długo, jak będzie dym.

Na komary – pelargonium citrosum

To doskonała broń na komary, ze względu na silny zapach podobny do cytryny. Jest kilka badań, które sugerują, że skutecznie odstrasza te owady.

Ocen: 3
3 komentarze
  1. ja uwielbiam wszystkie rośliny, ale niestety to nie zawsze tak dobrze działa jakby się chciało, bo z tego co widzę to komary się do zapachu przyzwyczajają niestety… Dlatego zawsze warto mieć coś przy sobie, na przykład jakieś plastry xarasan dla dzieci, dzięki nim ładnie ukąszenia znikają a dzieciaki się nie drapią.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany