Zdrowotne właściwości herbaty. Pij herbatę czarną, rooibos i hibiskus

zdrowotne właściwości herbatyZdrowotne właściwości herbaty znamy od dawna. Najwięcej wiemy o herbacie zielonej i dlatego bardzo często pijemy ją dla zdrowia. Czarną i owocową pijemy zazwyczaj tylko dla relaksu. Okazuje się, że herbaty te mają lecznicze właściwości. Zobacz jakie to są herbaty i na co działają.

Zdrowotne właściwości herbaty: zielona lub czarna

zielona herbata

Herbata zielona i czarna zawiera teaninę, która może pomóc złagodzić niepokój i depresję. Ten aminokwas to idealny środek do leczenia stanów lękowych. Teanina bowiem relaksuje umysł, nie powodując senności. Poza tym zielona herbata może pomóc nam schudnąć.

Zdrowotne właściwości herbaty: zielona, czarna, hibiskus lub rooibos

czarna herbata

Dobry wybór dla każdego, kto ma zapalenie stawów, fibromialgię lub jakiekolwiek bóle stawów. Wszystkie te herbaty są bogate w przeciwutleniacze, które doskonale walczą z wolnymi rodnikami i dzięki temu pomagają złagodzić reakcje zapalne.

Zobacz też:

Herbata rumiankowa – poprawi odporność, ukoi nerwy i obniży poziom cukru

Czarna herbata na przeziębienie

Herbata – jak ją wykorzystać w pielęgnacji skóry

Zdrowotne właściwości herbaty: rumianek

rumianek

Rumianek może pomóc złagodzić depresję i niepokój, jak również problemy z trawieniem, ze względu na właściwości przeciwzapalne, rozkurczowe i uspokajające. Zmniejsza objawy lęku. Stosowana dawka: 220 mg 3 do 5 razy dziennie. UWAGA: Rumianek często powoduje reakcje u osób uczulonych.

Ocen: 13
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany