Rumianek – jak stosować odżywkę rozjaśniającą

rumianek

Rumianek to kluczowy naturalny składnik aktywny w kosmetykach do włosów. Ma właściwości rozjaśniające i rozświetlające. Uwielbiają go włosy od odcieni blond po jasnobrązowe; włosy naturalne i farbowane, rozjaśniane i z pasemkami.

Jak stosować odżywkę na bazie rumianku i miodu radzi Caroline Bufalini, stylistka fryzur i ekspert Klorane.

Rozjaśnianie włosów odżywką rozjaśniającą z rumiankiem

K.: Dla jakich kolorów włosów odpowiednia jest odżywka rozjaśniająca na bazie rumianku i miodu i jakich efektów można się spodziewać?

C.B.: W wypadku włosów blond jasnych lub ciemnych, w odcieniach złota lub popielatych, Odżywka podkreśli refleksy, doda światła i blasku. Doskonale sprawdzi się w lecie, zwiększając efekt rozjaśnienia słońcem, a także w zimie, gdy włosy często ciemnieją, stają się matowe i tracą blask. Kosmetyk będzie również doskonały dla jasnych i ciemnych szatynek  – doda ich włosom delikatnych złocistych, świetlistych refleksów. W obu przypadkach Odżywka rozjaśnia włosy o pół tonu lub nawet o ton.

K.: Nie ma ryzyka wejścia w tonację rudą?

C.B.: W żadnym wypadku! Odżywka nie ma w swoim składzie wody utlenionej, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za pojawianie się odcienia rudego. Odżywka KLORANE nie powoduje dekoloryzacji, lecz efekt naturalnego, stopniowego łagodnego rozjaśnienia, zgodnego z naturalnym kolorem włosów.

WIĘCEJ: Rumianek w kosmetykach do włosów – KLORANE

K.: Czy można ją stosować również do włosów krótkich?

C.B.: Oczywiście! Stosujemy ją wtedy na całość włosów przed rozczesaniem i uzyskujemy efekt słonecznego rozjaśnienia, zarówno u nasady, jak i na końcówkach.

K.: Odżywkę nakładamy na włosy suche czy mokre?

C.B.: Można i tak, i tak. To bardzo praktyczne – możemy zastosować ją przed wyjściem na plażę lub już po kąpieli, w dzień przed myciem włosów lub zaraz po. Jeśli mamy problem z rozczesywaniem i układaniem fryzury, możemy stosować odżywkę codziennie, ponieważ Odżywka nie wysusza włosów i nie zostawia śladów na ubraniach.

K.: Czy, aby uzyskać efekt rozjaśnienia, konieczne jest suszenie włosów lub działanie słońca?

C.B.: Nie. Słońce lub ciepłe powietrze suszarki przyspieszają działanie rozjaśniające, ale i bez nich produkt doskonale spełnia swoją rolę.

K.: Jak często należy stosować odżywkę, by osiągnąć widoczny efekt?

C.B.: Polecam stosowanie 2-3 razy w tygodniu na suche lub wilgotne włosy. Widoczne efekty uzyskuje się po 3 tygodniach stosowania.

Porady CAROLINE BUFALINI:

ŚWIETLISTY BLOND – spryskaj włosy równomiernie, a następnie przeczesz je lub wyszczotkuj (w zależności od preferencji), by dobrze rozprowadzić produkt.

WIĘCEJ: Aby włosy olśniewały. 4 proste rady

EFEKT OMBRE – rozdziel włosy na pół i zwiąż kucyki gumką na takiej wysokości, na jakiej ma się zacząć rozjaśnienie. Spryskaj włosy od gumki po końcówki, a następnie wyszczotkuj, by dobrze rozprowadzić produkt.
DELIKATNE PASEMKA – nałóż produkt na pasma okalające twarz, a następnie spryskaj dalsze pasma, zostawiając po 2-3 centymetry odstępu. Spryskaj też pasma za uszami oraz kilka pasm spod spodu. Uwaga: produkt nałóż na całą długość włosów. Na koniec przeczesz lub wyszczotkuj włosy, by dobrze rozprowadzić produkt.

Ocen: 4
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany