Urodowe sztuczki. I ty możesz wyglądać olśniewająco!

poprawa urody

Zapomnij o drogich maseczkach, wizytach w salonach kosmetycznych czy spa. Wystarczy kilka minut w ciągu dnia, aby twoja uroda odzyskała blask.

KROK 1: Masuj skórę głowy

masowanie skóry głowy

Poprawia krążenia w mieszkach włosów. Jak twierdzi dr Rob Danoff z Filadelfii do doskonały sposób, aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.
Dlaczego to działa: Masaż skóry głowy pobudza istotne funkcje komórkowe (absorbowania substancji odżywczych i eliminacja odpadów, takich jak dwutlenek węgla).
Wypróbuj go w domu: Podczas mycia szamponem, palcami uciskaj skórę delikatnie masując, miejsce przy miejscu. Rób to  przez 3 do 5 minut, a następnie spłucz kosmetyk.

KROK 2: Zastosuj akupresurę

akupresura

Według tradycyjnej medycyny chińskiej akupresura czyli naciskanie konkretnych punktów na twarzy może usunąć blokady. A to prosta droga do promiennej cery – twierdzi Injae Choe, licencjonowany terapeuta masażu i akupresury w Nowym Jorku.
Dlaczego to działa: Pobudza mięśnie twarzy, zmusza je do pracy a dzięki temu krew dociera do najbardziej odległych zakątków powodując odpowiednie odżywienie komórek.
Wypróbuj go w domu: Użyj opuszków palców wskazujących i połóż je na punktach od 1 do 12, nie zmieniając kolejności. każdy punkt lekko uciskaj przez 30 sekund. Powtarzaj dowolną ilość razy w ciągu dnia lub tuż przed snem. Masz tylko chwilkę? Skup się na punkcie 9 – związany jest z efektem rozjaśniającym cerę.

KROK 3: Szczotkuj całe ciało
Twoja skóra potrzebuje miłości. Jeśli zrobisz to raz dziennie, twoja skora odpłaci ci nieskazitelnym wyglądem. Suche szczotki są niedrogie i można je znaleźć w każdej drogerii.
Dlaczego to działa: Włosie szczotki pobudza krew do prawidłowego przepływu.
Wypróbuj go w domu:
1. Przed prysznicem, weź suchą szczotkę i długimi, prostymi ruchami zaczynaj szczotkować swoje ciało poczynając od stóp. Kieruj się zawsze w stronę serca.
2. Każdy ruch powinien trwać od 2 sekund, każde miejsce powinno być wyszczotkowane 4 razami.
3. Omiń szyję, dekolt oraz  twarz. Tam jest zbyt cienka skóra do takiego szczotkowania.

źródło: www.prevention.com

 

 

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany