Marzysz o fantastycznym seksie? Idź do kuchni!

afrodyzjaki

Nie ma nic lepszego, niż romantyczna, domowa kolacja we dwoje. A do tego… odpowiednie produkty.

Jest coraz więcej dowodów na to, że niektóre z witamin i składników znajdujących się w żywności mogą zwiększyć sprawność seksualną i pogłębić seksualne doznania.

Oto niektóre z tych jedzeniowy afrodyzjaków:

Awokado
Aztekowie, uważali, że wpływa ona na jakość seksu, gdyż… ma kształt jądra. Ale naukowcy mówią tak: jest bogaty w tłuszcze nienasycone i ma niską zawartość tłuszczów nasyconych, dzięki czemu doskonale wpływa na serce i tętnice. Jeśli serce jest mocne, a tętnice drożne, krew płynie sprawnie i dochodzi o wszystkich miejsc w organizmie człowieka, tych intymnym również. Mężczyźni, którzy chorują na serce dwa razy częściej niż mężczyźni zdrowi cierpią na zaburzenia erekcji.

Migdały
Na szczycie afrodyzjakowej listy znajdują się migdały. Pobudzają seksualnie i działają na płodność. Podobnie jak szparagi, migdały są bogate w składniki odżywcze i w wiele pierwiastków śladowych, które są ważne dla zdrowia seksualnego oraz płodności (cynk, selen i witaminę E). I tak np. cynk pomaga zwiększyć libido i pożądanie seksualne. I naprawdę działa.

Truskawki

truskawki

Kolor czerwony zawsze pomaga rozpalić namiętność w sypialni.  Badania wykazały, że mężczyźni uważają kobiety bardziej seksowne, jeśli mają na sobie czerwony kolor, w przeciwieństwie do chłodnych barw: niebieskiego lub zielonego. Truskawki oprócz tego, że mają kolor czerwony, są również doskonałym źródłem kwasu foliowego, witaminy B, która pomaga zapobiec wadom wrodzonym płodu u kobiet w ciąży, a u mężczyzn wpływa na dużą ilość plemników.

Owoce morza
Ostrygi są najbardziej znanym afrodyzjakiem. Są także jednym z najlepszych źródeł cynku, które wzmacnia libido. Ale inne rodzaje owoców morza, mogą również działać jako afrodyzjaki. Tłuste ryby, jak łosoś i śledź, zawierają tłuszcze, które są niezbędne dla zdrowego serca.

Rukola
Badania pokazują, że pierwiastki śladowe i antyoksydanty znajdujące się w ciemnych, zielonych liściastych są niezbędne dla naszego zdrowia seksualnego, ponieważ blokują wchłanianie zanieczyszczeń środowiska. A one z kolei mają negatywny wpływ na naszego libido.

Figi

figi

Te śmieszne owoce mają długą historię jako wspomagacze płodności i jako doskonały afrodyzjak. A wszystko dzięki znajdującemu się w nim rozpuszczalnemu i nierozpuszczalnemu błonnikowi (jest ważny dla zdrowia serca).

Cytrusy
Są bogate w antyoksydanty, witaminę C i kwas foliowy, a to wszystko ma kolosalne znaczenie dla jakości nasienia u mężczyzn.
źródło: www.health.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany