Wygraj walkę z cellulitem

dieta na cellulit

Masz dość pomarańczowej skórki na udach i pośladkach, czy też ramionach? Już dzisiaj wytocz jej wojnę. A twoją tajemniczą bronią niech będzie specjalna dieta. Pełna lekkostrawnych dań.

Z tą niewątpliwie kobiecą przypadłością boryka się około 85 procent Polek. Na ich ciele tuż pod skórą nierównomiernie gromadzi się tkanka podskórna. Ma mnóstwo grudek i wygląda jak skórka od pomarańczy, stąd ta nazwa.

Okazuje się, że z cellulitem można wygrać odpowiednią dietą. Pobudzi ona nie tylko przemianę materii, ale pozwoli pozbyć się toksyn i nagromadzonej wody.
Najważniejsze to podzielenie całego dnia na 5 posiłków, ale pamiętaj, każda przegryzka to tez posiłek. Dlatego musisz bardzo przemyśleć twoje dania, aby dostarczyć organizmowi wszystkich składników mineralnych.

Zacznij dzień od wypicia zielonej herbaty – oczyści organizm
Jedz produkty lekkostrawne. Są to ryby, buraki, brukselka, mąka razowa, ryż brązowy, kasza gryczana i pęczak. Zawierają dużo błonnika, który powoduje, że szybko przestaniesz być głodna.

Włącz do diety produkty moczopędne. Są to pietruszka, seler, arbuz, czereśnie, truskawki.
Codziennie wypijaj co najmniej 2 litry wody mineralnej niegazowanej (o niskiej zawartości sodu). W tej sposób organizm szybciej oczyści się z toksyn. A jeśli jeszcze dodasz do niej plasterki cytryny, to znajdująca się w nich witamina C pomoże w odbudowie kolagenu.
Sprzymierzeńcem twoim jest potas i warto o tym pamiętać. Działa on bowiem przeci obrzękom. Znajduje się w pomidorach, ziemniakach, burakach, nasionach soi, sałacie, bananach, marchwi, szpinaku.

Ocen: 3
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany