Jak schudnąć? Uważaj na to co pijesz!

jak schudnacBardzo często zadajesz sobie pytanie jak schudnąć. Tym bardziej, że trzymasz dietę a waga nie spada. Ale być może będziemy musieli spojrzeć prawdzie w oczy. Nasze ulubione napoje mogą dostarczać nam dodatkowych kalorii w ciągu dnia. Znaleźliśmy więc winowajców braku efektu odchudzania.

Jak schudnąć – uważaj na kawę i herbatę

Okazuje się, że ludzie piją aż 384 kalorii dziennie. Ale jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że kawa może dostarczać nam 108 kalorii dziennie, a napoje dietetyczne – 69.

Nawet picie herbaty – podobno jednego z najzdrowszych napojów, dostarcza nam dodatkowych 64 kalorii dziennie. I nie chodzi o kalorie z koktajli, które również pijemy.

picie

Co ciekawe, kawa była związana z największym spożyciem żywności o wysokiej kaloryczności a niskiej zawartości składników odżywczych. Kawa pita codziennie powoduje dostarczenie 60 dodatkowych kalorii wyłącznie z tzw. śmieciowego jedzenia.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Jak szybko schudnąć? Pij wodę!

Zobacz jak szybko schudnąć bez efektu jojo

Jak schudnąć – pić czy nie pić?

Zacznijmy od alkoholu. Od dawna wiadomo o “aperitif”, czyli efekcie większego jedzenia po wypiciu procentowych napojów. Jedno z ostatnich badań sugeruje, że alkohol sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi na pyszne zapachy.

Następne zaskoczenie to napoje dietetyczne. Napoje bez kalorii nie są idealne. Po ich wypiciu wcale nie mija nam apetyt na coś pysznego. Poza tym w naszej głowie może wystąpić następujące myślenie: wypiliśmy napój bez kalorii to możemy zjeść bardziej kaloryczne jedzenie.

herbata

Więc co z kawą, herbatą i napojami słodzonymi cukrem? Czy jest jakaś reakcja chemiczna, która dzieje się w naszych mózgach? Być może winne jest tutaj przyzwyczajenie.

Ale to nie znaczy, że powinniśmy przestać pić kawę lub herbatę. Warto jednak zrobić krok do tyłu i popatrzeć co jemy, gdy pijemy nasze ulubione napoje

Ocen: 5
2 komentarze
  1. To może lepiej łykać kawę w tabletkach? 😀 Tak to się ma do tego? Bo ja biorę iqgreen. Czy takie tabletki mogą mieć też tyle kcal co kawa?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany