Zobacz jak szybko schudnąć bez efektu jojo

jak szybko schudnąćKażdy zadaje sobie pytanie: jak szybko schudnąć. Czy w ogóle istnieje coś takiego jak łatwe pozbycie się nadwagi? Od razu powiesz: nie istnieje. Dlatego, że twój mózg, gdy myśli o utracie wagi uważa, że jedynym sposobem na sukces jest dieta, głód i wyrzeczenia. Czyli nie ma bólu, nie ma zysku … prawda?

Jeśli chcesz być szczupła i żyć zdrowo, musisz znaleźć sposób, aby tracić na wadze spokojnie, przyjemnie i bez bólu. Oto 6 rad, jak to zrobić:

Jak szybko schudnąć: nie wyznaczaj terminów

Jeśli wyznaczymy sobie cel, to oczywiście potrzebujemy terminu jego realizacji. Ale w odchudzaniu jest to katastrofalne. Dlaczego? Bo jest niepotrzebnym ciśnieniem. Większość ludzi, którzy odchudzają się i wyznaczają sobie termin, szybko poddają się i zniechęcają. A to przecież ma być nowe, zdrowe życie. A na to nie ma terminu. Dobrym sposobem jest więc myślenie, że nie ma znaczenia, jak długo to będzie trwało. Najważniejsze jest, aby schudnąć i nie wrócić do starej wagi.

Jak szybko schudnąć: wprowadzaj powoli małe zmiany

Nie potrzebna jest dodatkowa presja, aby zmienić wszystko na raz. Zacznij powoli. Dokonuj drobnych zmian, które nie zburzą dotychczasowego twojego życia. Np. zacznij zmniejszać swoje porcje o 5 procent. To nie jest dużo, ale gdy przyzwyczaisz się do tych mniejszych porcji, znów zmniejszysz je o kolejne 5 procent. Jeśli będzie to robiła w ten sposób nawet nie zauważysz jak zaczniesz mniej jeść. Podobnie jak z rezygnacją ze złej żywności. Nie odrzucaj wszystkiego od razu. Powoli. Zacznij od jednej np. chipsów. Po jakimś czasie np. czekolada. I tak powoli, aż w twojej diecie nie będzie miejsca na takie jedzenie.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Dlaczego nie chudniesz? Postaw na probiotyk

To ma cudowną moc! Idealne na odchudzanie!

Odchudzanie: 12 sposobów na spalenie tłuszczu

Jak szybko schudnąć: rób tylko to co jest dla ciebie przyjemne

Wiele z nas biega czy idzie na siłownię, wstaje rano, aby to zaliczyć. Pytani, dlaczego to robią odpowiadają: bo bez tego nie da się schudnąć, choć nie lubili tej aktywności. To nie ma sensu. Rob to co lubisz. Uwielbiasz basen? To super! Wolisz szybszy spacer – doskonale. Można schudnąć robiąc to co lubisz.

Jak szybko schudnąć: trwaj, nawet jeśli zgrzeszysz

Dla wielu ludzi, jeden grzech w diecie oznacza klęskę. Ale to jest nierealne, aby w 100 procentach wytrwać w nowym reżimie. Trzeba dać sobie trochę luzu. Nic nie szkodzi, że podwinęła mi się noga – idę dalej tą nową drogą. Jest OK, jeśli coś nie działa od razu.

Jak szybko schudnąć: postaraj się o wsparcie

Jeśli uważasz, że łatwiej będzie ci schudnąć w grupie – poszukaj jej. Wystarczy jedna osoba, a poczujesz się silniej. Dla wielu ludzi, taka grupa wsparcia jest ważna, bo daje nie tylko wsparcie, ale i przeświadczenie, że nie tylko ja borykam się z problemami.

Jak szybko schudnąć: zapomnij „nie ma bólu, nie ma zysku.”

W odchudzaniu zasada: „bez pracy nie ma kołaczy” nie działa. Potrzebny jest czas, a wtedy sukces jest murowany.

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*