To powinnaś wiedzieć o pudrze sypkim

puder sypki

Puder jest elementarnym składnikiem każdego dobrze zrobionego makijażu. Odpowiednio dobrany do koloru cery, skutecznie ją zmatowi i ujednolici wygląd twarzy.

Do wykonania precyzyjnego makijażu warto użyć pudru sypkiego. Te dobrej jakości to po prostu sproszkowane minerały, dzięki czemu mają lekką konsystencję i nie podrażniają, a dzięki naturalnym przeciwutleniaczom zapobiegają szybkiemu starzeniu się cery.

Jak dobrać odpowiedni puder?
Przed nałożeniem pudru pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry. Odcień dopasuj do koloru twarzy – puder powinien dopełniać wcześniej nałożony podkład i go matowić, a przy tym zlewać się z szyją. W okresie letnim można postawić na ciemniejszą barwę, odpowiednią do opalonej karnacji, zimą sprawdzą się nieco jaśniejsze odcienie. Gdy nie możesz dokładnie dopasować pudru, wypróbuj puder transparentny.

WIĘCEJ: Makijaż kobiety dojrzałej – jak pomalować usta, rzęsy i brwi?

Jak nakładać puder sypki?
Do pudru sypkiego należy użyć dużego szerokiego pędzla z naturalnego włosia, na tyle miękkiego, by mógł równomiernie rozłożyć puder na skórze. Opcjonalnie dobrym wyborem będzie także specjalna, duża gąbka. Nakładaj kolistymi ruchami, lekko go wklepując, lecz nie rozcierając. Na specjalne okazje, dla dłuższej trwałości pudru na twarzy, użyj lekko wilgotnej gąbki kierując się od góry do dołu twarzy. Pamiętaj, aby w trakcie malowania się zabezpieczyć ubranie przed sypiącym się pudrem.

Postaw na jakość
Przed zakupem wypróbuj, czy puder nie podrażnia twojej cery i czy czujesz się z nim na twarzy komfortowo. Wybieraj te, które zawierają naturalny filtr słoneczny SPF 15 lub SPF 20. Dopasuj go także do potrzeb – pudełko powinno być poręczne i wygodne w noszeniu, abyś zawsze mogła go mieć przy sobie.

Źródło: KOBO

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany