Na ból kolana najlepszy lód, ćwiczenia, utrata wagi i osocze

na ból kolanaBól kolana to częsta dolegliwość i nie tylko starszych ludzi. Gdy chodzimy, klęczymy i biegamy kolana się po prostu przeciążają. Ból kolan przede wszystkim wynika z urazów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Oto kilka rad aby pomóc sobie w bólu.

Na ból kolana – lód

I to niezależnie od tego, czy zranisz kolano, czy masz zapalenie stawów. Lód położony wokół stawu przez 20 minut i powtarzany taki okład co godzinę, działa doskonale.

Na ból kolana – ćwiczenia

Utrzymywanie aktywności buduje mięśnie wspierające staw kolanowy. Dwie rzeczy, których należy unikać, jeśli boli cię kolano: bieganie i wyciskanie nogami za pomocą maszyny oporowej. Najlepiej chodzić, maszerować lub jeździć na rowerze.

Na ból kolana – uzdrawiająca żywność

Okazuje się, że mleko może być uzdrawiające. Hamuje ono chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego. Warunek jest jeden: mleko musi być beztłuszczowe, najwyżej 1%.

Na ból kolana – utrata wagi

Każdy stracony kilogram to mniejsze obciążenie kolan. Ćwiczenia i zdrowa dieta mogą pomóc stracić kilogramy. Najlepiej jednak połączyć te dwie metody, bo przynoszą najwięcej korzyści.

Zobacz też:

Witamina D pomoże na ból kolana

Kolano skoczka – kontuzja z którą można sobie poradzić

Boli cię kolano, gdy chodzisz po schodach? Oto co to może oznaczać

Na ból kolana – zastrzyki

Kortykosteroidy mogą złagodzić ból, zmniejszając stan zapalny po wstrzyknięciu go bezpośrednio do stawu. Zastrzyki działają dobrze, ale tymczasowo. W rzeczywistości powtarzające się iniekcje mogą pogorszyć chrząstkę, więc lekarze zwykle ograniczają je do ​​3 lub 4 w roku.

Na ból kolana – osocze bogatopłytkowe

Nasza krew zostaje specjalnie przygotowana, a następnie wstrzyknięta do stawu za pomocą stężonych białek zwanych czynnikami wzrostu. To powoduje odbudowę stawu.

Na ból kolana – wymiana stawu kolanowego

Gdy wszystko inne zawiedzie, chirurg zastępuje uszkodzoną chrząstkę implantami metalowymi i plastikowymi.

Ocen: 10
2 komentarze
  1. tez stosuje ta masc jak jestem padniety po treningu i cos boli 😀 ale serio to utrata wagi jest najwazniejsza bo jak schudłem pare kilo to stawy mnie przestały tak bolec

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany