Kosmetyki Joanna dla wrażliwej skóry

kosmetyki joannaKosmetyki Joanna zawsze były przyjazne skórze. Tym razem na rynku pojawiła specjalną serię do higieny całego ciała. Dedykowana jest osobom o wrażliwej skórze, które cenią kosmetyki o łagodnych recepturach bez składników drażniących.

Kosmetyki Joanna – pielęgnacja ciała i włosów

Seria hypoalergiczna od Laboratorium Kosmetycznego Joanna obejmuje trzy ultradelikatne kosmetyki przeznaczone do kompleksowej higieny oraz pielęgnacji ciała i włosów. Wszystkie produkty wchodzące w jej skład zostały przebadane pod kątem dermatologicznym na grupie osób z wyjątkowo wrażliwą skórą skłonną do podrażnień.

INNE: Marzysz o pięknej cerze? Zobacz jak możesz ją mieć

W kosmetykach dla alergików bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego pH. Jego regulatorem jest kwas mlekowy znany ze swoich dobroczynnych właściwości. Dodatkowo, aby każdorazowy kontakt z wodą nie kończył się suchą, łuszczącą się skórą, do receptury wprowadzono dwie kojące substancje: panthenol, który łatwo wnika w jej głąb, przyspiesza proces regeneracji, a także chroni przed czynnikami zewnętrznymi oraz alantoinę, działającą nawilżająco, zmiękczająco oraz łagodząco.

Kosmetyki Joanna – seria

Szampon – Szampon z serii hypoalergicznej od Laboratorium Kosmetycznego Joanna zawiera niższe stężenie Sodium Laureth Sulfate (SLS) w stosunku do innych kosmetyków, dzięki czemu nie podrażnia, a przy tym skutecznie oczyszcza włosy z nadmiaru sebum, resztek środków stylizujących oraz codziennych zanieczyszczeń powietrza. Ponadto, jego receptura nie zawiera składników powodujących dodatkowe podrażnienia, takich jak substancje zapachowe, barwniki i silikony. Przed przedwczesnym zepsuciem oraz bakteriami chroni szampon jedynie niewielka ilość łagodnych konserwantów. Cena ok. 7 zł (200 ml).

Żel pod prysznic – Do codziennej kąpieli warto wybrać łagodny środek myjący w postaci hypoalergicznego żelu pod prysznic. Kosmetyk, podobnie jak szampon, zawiera niższe stężenie Sodium Laureth Sulfate (SLS) w stosunku do innych produktów myjących. Dzięki temu nadal się przyjemnie pieni, nie podrażniając przy tym skóry ciała. Ponadto w składzie żelu nie znajdziemy potencjalnych alergenów, do których należą barwniki czy silikony. Cena: ok. 7 zł (300 ml).

Balsam – Kosmetyk zawiera substancje aktywne takie jak masło shea, które natłuszcza i pielęgnuje oraz mocznik, o właściwościach nawilżająco-zmiękczających. W składzie balsamu znajduje się również gliceryna zbudowana z niewielkich cząsteczek, które mają zdolność przenikania przez barierę jaką często stanowi warstwa rogowa skóry. Dzięki temu mogą one działać zarówno na powierzchnię, jak i w jej głębszych warstwach, przez co poziom odpowiedniego nawilżenia utrzymuje się przez długi czas. Staranna receptura balsamu złożona jedynie z dobroczynnych substancji powoduje, że skóra otrzymuje wyłącznie to, czego potrzebuje do regeneracji. Udało się przy tym zachować lekką, nielepiącą konsystencję kosmetyku, który łatwo się wchłania, a jego stosowanie zamienia się w przyjemny, relaksujący rytuał. Cena ok. 7 zł (200 ml).

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany