Do włosów farbowanych Color Care Joanna

do włosów farbowanychDo włosów farbowanych potrzebne są specjalne kosmetyki. Nawet po koloryzacji odcień włosów z czasem blaknie. To nieuniknione, ale dzięki właściwej pielęgnacji można znacznie spowolnić wypłukiwanie się pigmentów. Specjaliści z marki Joanna znaleźli na to profesjonalny sposób, który bez problemu można stosować w domu!

Kosmetyki do włosów farbowanych to nie fanaberia. Specjaliści są zgodni: po koloryzacji potrzebna jest odpowiednia, domowa pielęgnacja, która zadba o barwę i kondycję włosów.

Do włosów farbowanych – ale po co?

Bo podczas każdego mycia łuski włosów rozchylają się, a woda i szampon wypłukują z nich dostarczone podczas koloryzacji pigmenty. Klasyczne szampony nawet w 15% składają się z detergentów, które doskonale usuwają z włosów tłuszcz i zabrudzenia, a przy okazji także sztuczny barwnik. Tymczasem w kosmetykach do włosów farbowanych proporcje są odwrócone. Mniej w nich siarczanów, za to więcej składników nawilżających, zmiękczających i wygładzających łuski włosów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? W składzie dobrych szamponów do włosów farbowanych nie powinno być alkoholu. Za to w odżywkach musi znajdować się filtr UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i blaknięciem koloru. Warto czytać etykiety. Po przeanalizowaniu tych z produktów Color Care Joanna nie mamy wątpliwości: to działa! W dodatku profesjonalnie.

Do włosów farbowanych – seria Color Care Joanna

  • Szampon Color Care Joanna nie zawiera alkoholu i ma zredukowaną ilość siarczanów, a we wszystkich kosmetykach z tej gamy zastosowano filtry UV, które chronią odcień włosów. To nie wszystko. Kolor zabezpiecza także innowacyjny polimer Silsoft Q, który przyczepia się do łusek włosów, domyka je i tworzy barierę chroniąca barwnik przed działaniem czynników zewnętrznych. Nawet przed wodą! Jak to działa? Podczas płukania polimer rozprzestrzenia się na włosach, chroniąc je i zapewniając im dogłębne nawilżenie. Dzięki temu po myciu są miękkie, gładkie i z łatwością się rozczesują. A nienaruszony barwnik zostaje na miejscu, czyli w łuskach włosów. Elastyczność i lekkość polimeru sprawiają, że nie jest on obciążeniem nawet dla cienkich, słowiańskich kosmyków. Po myciu włosy zachowują więc nie tylko kolor, ale także puszystość i objętość. Sa wiec idealnie dopasowane do włosów farbowanych. Cena: ok. 7 zł (200 ml); ok. 9,50 zł (400 ml)
  • Odżywka Color Care do spłukiwania ze skoncentrowaną formułą na bazie masła shea, a także z zatrzymującym kolor polimerem i filtrem UV. Podczas codziennej pielęgnacji wystarczy nałożyć ją na 2-3 minuty i spłukać letnią wodą. Jeśli jednak włosy potrzebują silniejszego wsparcia, odżywkę można zostawić na 5 do 10 minut. Doskonale sprawdzi się do włosów farbowanych. Cena: ok. 8 zł (200 g)
  • Odżywka Color Care w sprayu bez spłukiwania przeznaczona do włosów farbowanych. Dzięki zawartości polimeru i filtrów UV chroni intensywność i blask koloru, a zawarty w niej innowacyjny kompleks kondycjonujący ułatwia rozczesywanie włosów, wzmacnia je i nawilża. Mgiełkę należy rozpylać wyłącznie na długości włosów i końcówkach. Cena: ok. 9,50 zł (150 ml)
Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany