Fińskie kosmetyki Atopik dla wrażliwej skóry

fińskie kosmetyki atopikFińskie kosmetyki Atopik pojawiają się na polskim rynku. Atopik to pochodzące z Finlandii naturalne dermokosmetyki dedykowane osobom z problemem wrażliwej skóry. Obecnie w Polsce dostępne są dwie linie – Sensitive oraz Anti-Age.

Na polskim rynku kosmetycznym możemy spotkać nową markę fińskich produktów. Dostępne są dwie linie – Sensitive oraz Anti-Age. Obie serie przeznaczone są dla skóry delikatnej, wrażliwej i suchej oraz czerpią to, co najlepsze z fińskich naturalnych składników.

Fińskie kosmetyki Atopik – co zawierają w swoim składzie

Atopik czerpie to co najlepsze z naturalnych fińskich składników. Zasadniczym składnikiem produktów serii Sensitive jest fiński owies organiczny, który zawiera wyjątkowe bogactwo składników odżywczych, dzięki czemu łagodzi podrażnienia oraz odżywia suchą i delikatną skórę. Dodatkowo sprzyja zachowaniu jej prawidłowego nawilżenia. Drugim głównym składnikiem kosmetyków tej linii są prebiotyki, wzmacniające funkcje bariery ochronnej skóry i zapewniające ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Seria Anti-Age została stworzona z myślą o skórze dojrzałej. Skuteczność kosmetyków tej linii oparta jest na przeciwutleniaczach i aminokwasach zawartych w podstawowym składniku – dzikorosnących fińskich jagodach. Dodatkowo formuła wzbogacona została o kwas hialuronowy, często nazywany eliksirem młodości.

Fińskie kosmetyki Atopik dla wrażliwej skóry

Dzięki wyjątkowym warunkom pogodowym panującym w Finlandii, wszystkie substancje wykorzystywane do produkcji kosmetyków, wyróżniają się bogactwem składników odżywczych i łagodzących, a staranny dobór wysokiej jakości surowców sprawia, że kosmetyki Atopik są niezwykle skuteczne a zarazem dobrze tolerowane przez delikatną i wrażliwą skórę.

Co więcej substancje wspomagające zawarte w kosmetykach wyróżniają się stuprocentowo naturalnym składem, opartym na produktach pochodzenia roślinnego, potwierdzonym certyfikatem FI-Natura. Są to kosmetyki w pełni wegańskie, co oznacza, że nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego takich jak: mleko, miód, wosk pszczeli, serwatka czy szelak i w żadnej fazie produkcji nie były testowane na zwierzętach, o czym świadczy certyfikat Leaping Bunny.

Firma Naviter – producent kosmetyków marki Atopik, założona została w 2012 roku przez Anni Linnavirta’e, która ze względu na problemy skórne nie mogła dobrać kosmetyków odpowiednich dla siebie. Doświadczenie zdobyte w branży medycznej pozwoliło założycielce marki przeprowadzić liczne badania i opracować własne unikalne składy, dzięki czemu Atopik specjalizuje się w naturalnych, profesjonalnych i aptecznych kosmetykach, a wszelkie receptury opracowywane i przygotowywane są we własnych zakładach produkcyjnych.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany