Jak schudnąć czyli 10 najlepszych przekąsek na rano

jak schudnąćSiedzisz przy biurku i zastanawiasz się jak schudnąć. Jesteś głodna i już nie możesz doczekać się, żeby coś zjeść. A dopiero jest godzina 10.00. Ale zamiast czekać na lunch lepiej sięgnąć po przekąskę w ciągu dnia – tak twierdzą eksperci od odchudzania.

Jak schudnąć – dlaczego jesteśmy głodni

“Czas między śniadaniem a lunchem jest zwykle bardzo długi (cztery lub pięć godzin) i przeciętny człowiek jest po prostu głodzony” – mówi dietetyk Keri Gans. “I gdy taki głodny dotrwasz do obiadu, to bardzo prawdopodobne że zjesz zdecydowanie więcej.” A to może być główna przeszkoda do tego, aby schudnąć.

– Co gorsza, starając się jakoś dotrwać do obiadu możesz spowodować, że twój organizm przełączy się w tryb głodu – dodaje dietetyczka Jessica Swift.
Oznacza to, że twoje ciało zacznie oszczędzać kalorie, które normalnie spaliłby. W takim wypadku obawia się, że nie wystarczy mu ich na potrzeby normalnego funkcjonowania organizmu.

Jak schudnąć – czy istnieje magiczna przekąska

– Jest. Taka przekąska powinna mieć mniej niż 200 kalorii i zapewnić minimum trzy gramy błonnika, trzy gramy białka i mniej niż 8 gramów cukru – mówi Gans.

Jeśli będzie w niej trochę tłuszczu  i węglowodanów, to nie szkodzi. Głównie powinna zawierać błonnik i białko, ponieważ są to składniki odżywcze, które utrzymają wypełnione jelita do południa.

Jak schudnąć – oto ulubione przekąski ekspertów

Granola

Najlepiej zrobić ją sama, gdyż nie będzie zwierała tyle cukru, jak ta kupiona w sklepie. Natomiast zawarty w nasionach błonnik i białko stanowić będą idealną przekąskę, zwłaszcza jeśli pragniemy czegoś słodkiego.

Plasterki sera i jabłka

– Serki Mini Babybel są idealną przekąską między śniadaniem i lunchem – mówi Gans. Jedna zawiera cztery gramy włókna i tylko 70 kalorii. Dodatkowo warto zjeść jabłko, aby dostarczyć jelitom więcej włókna.

INNE: Jak zwiększyć metabolizm i szybko schudnąć

Pieczona ciecierzyca

Osiem gramów białka i sześć gramów włókna, to doskonała mieszanka. Można ją uprażyć   z curry, kminkiem i cayennem aby dodatkowo przyspieszyć metabolizm – sugeruje Swift .

Truskawki i jogurt grecki

Innym niesamowitym sposobem na pozbycie się głodu przed obiadem jest wypicie małego pojemnika niskotłuszczowego zwykłego greckiego jogurtu i zjedzenie jednej filiżanki truskawek. „W tej kremowej przekąsce jest 20 gramów sycącego białka, a truskawki sprawiają, że są dostarczymy organizmowi włókien” – mówi Gans.

Jajko na twardo i pomarańcz

Dlaczego nie masz drugiego śniadania? W niedzielę ugotuj pół tuzina jajek i trzymać je w lodówce, aby zabrać  je do pracy przez cały tydzień. “Jedz je ze średnim pomarańczem, aby uzyskać doskonałe połączenie białka, tłuszczu i błonnika” – mówi Gans.

Ser topiony i banan

Często zapomniany ser topiony jest kolejnym doskonałym źródłem białka „10 gramów na ćwiartkę” – mówi Gans. Tymczasem mały banan dostarcza trzy gramy błonnika, aby czuć się najedzonym.

Indyk i sałata z serem

Jeśli potrzebujesz prawdziwego mini posiłku, wystarczy, aby przygotować indyka i sałatę z serem, który zawiera 12 gramów białka. “Posyp nasionami Chia, aby dodać włókno” – mówi Swift.

Źródło. www.prevention.com

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany