Dieta na płaski brzuch

dieta na płaski brzuchPatrzysz jak w talii pojawia się kolejna fałdka tłuszczu i już wiesz, że potrzebna ci będzie dieta na płaski brzuch. Jeśli będziesz przestrzegał zasad żywienia, szybko pozbędziesz się zbędnego tłuszczyku.

Fałdki na brzuchu – to nie dobrze. Nie tylko brzydko wyglądają, ale i mogą zwiastować kłopoty ze zdrowiem: pojawienie się cukrzycy czy tez problemów z układem krążenia. Od dzisiaj zrezygnuj ze złych nawyków żywieniowych.

Dieta na płaski brzuch – najważniejsze zasady:

– Ogranicz liczbę spożywanych kalorii.

– Wyeliminuj z jadłospisu tłuste mięsa i wędliny, słodycze, tłusty nabiał, fast foody, alkohol, produkty z białej mąki.

– Podstawą twojego menu powinny być warzywa: surowe i gotowane na parze. Nie stroń od owoców, ale wybieraj tylko te, które są mniej słodkie (cytrusy, maliny, truskawki, jabłka).

– Postaraj się mniej solić potrawy. Sól bowiem zatrzymuje wodę w organizmie, co przyczynia się do zwiększenia obwodu brzucha.

– Jedz pieczywo pełnoziarniste i kasze. Błonnik w nich zwarty syci i reguluje poziom cukru we krwi, co z kolei zmniejsza apetyt na słodycze.

– Pij dużo wody mineralnej niegazowanej (nawet do 2,5 litra dziennie). Hamuje apetyt i wypłukuje z naszego organizmu szkodliwe substancje.

– Ogranicz spożywanie kawy. Pobudza ona wydzielanie hormonu stresu, który sprzyja odkładaniu się fałdek na brzuchu.

Ocen: 6
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany