Ocet jabłkowy – zdrowo i ze smakiem

odchudzanie

Ocet jabłkowy to niezastąpiony element kuchni prawdziwego smakosza. Dodawany w odpowiednich proporcjach nie tylko podkreśli smak potraw, ale także zwiększy ich walory zdrowotne. Jednak ocet octowi nierówny!

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Popularny ocet spirytusowy coraz częściej w kuchni zastępowany jest przez jego smakowe, bardziej delikatne odmiany – jedną z nich jest ocet jabłkowy. Dlaczego w ogóle warto dodawać go do potraw? Dzięki zawartości makro- i mikro elementów (potas, wapń, magnez) oraz witamin ocet jabłkowy podniesie walory odżywcze potraw ze świeżych owoców i warzyw. Wzbogaci smak dań z drobiu i ryb, jest również niezbędny do przygotowania dressingów do sałatek oraz sosów.

WIĘCEJ: Termogeniki – zobacz co przyspieszy odchudzanie

Ważne jest, aby wybierać octy tylko najlepszej jakości, inaczej ich właściwości zdrowotne i smakowe nie będą satysfakcjonujące.

Co ciekawe, spożywany regularnie wspomaga proces odchudzania. Potwierdza to Adrian Lukoszek, który wzbogacając swoją  dietę o ocet jabłkowy, schudł aż 120 kg! Ten aromatyczny ocet zwiększa tempo przemiany materii, ponieważ wspomaga trawienie, a za sprawą powolnego spalania tkanki tłuszczowej, zapobiega powstawaniu efektu jo-jo. Aktywizuje wszystkie naturalne mechanizmy w organizmie, które uwalniają i spalają tłuszcz. Dodatkowo dzięki zawartości pektyn ma właściwości detoksykujące. Dlatego regularne picie roztworu octu może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie i wagę.

WIĘCEJ: Odchudzający balon – ostatnia deska ratunku?

Czy wiesz, że ocet jabłkowy:

• przyspiesza spalanie tłuszczu,
• zwiększa tempo przemiany materii, ponieważ wspomaga trawienie,
• za sprawą powolnego spalania tkanki tłuszczowej zapobiega powstawaniu efektu jo-jo,
• aktywizuje wszystkie naturalne mechanizmy w organizmie, które uwalniają i spalają tłuszcz,
• ma właściwości detoksykujące,
• dzięki zawartości pektyny obniża cholesterol

Źródło: OCTIM

Ocen: 0
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany