Najzdrowsze nasiona – sezam, słonecznik i siemię lniane

 

najzdrowsze nasionaNajzdrowsze nasiona to takie które doskonale wpływają na nasz organizm. Nie może ich zabraknąć w codziennej diecie. Można je chrupać przez cały dzień albo dodawać do sałatek, owsianek lub koktajli. Najlepiej robić to codziennie.

Nasiona sezamu na mocne stawy

Dwie łyżki tych zdrowych ziarenek zapewniają więcej niż 80 procent dziennego zapotrzebowania na miedź, która działa przeciwzapalnie i może złagodzić ból stawów. Najlepiej wymieszać tahini (pasta z nasion sezamu) z oliwą z oliwek i używać jako sos sałatkowy.

Nasiona słonecznika odmłodzą skórę

Dwie łyżki dostarczają prawie 40 procent witaminy E, przeciwutleniacza, który ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Zapobiega ona uszkodzeniom naskórka. Najlepiej nasionami słonecznika posypać sałatkę. Można też chrupać je same przez cały dzień.

Zobacz też:

Orzechy na zdrowie. Dobre na serce, pracę mózgu i stany zapalne

Maca, czyli bomba witalna. Zwiększa libido i dodaje energii

Siemię lniane wzmocni serce

Siemię lniane bogate jest w kwas alfa-linolowy zbawienny dla serca. Już dwie łyżki siemienia lnianego dziennie, pomogą obniżyć poziom cholesterolu, trójglicerydów oraz unormować ciśnienie krwi. A to wszystko jest bardzo ważne, aby nasze serce prawidłowo działało.

Ocen: 11
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany