DERCOS od VICHY, apteczny szampon do walki z łupieżem

kosmetyki vichy dercosVichy wprowadziła na rynek swój sztandarowy szampon przeciwłupieżowy DERCOS, w nowym, ekonomicznym opakowaniu uzupełniającym o pojemności 500 ml.

Zakup ekonomicznego opakowania uzupełniającego typu refill to o 77% mniejsze zużycie plastiku w porównaniu do butelki.

Dodatkowo, kupując przeciwłupieżowy szampon DERCOS we wspomnianym, nowym opakowaniu otrzymujemy do 110 ml produktu gratis, w porównaniu do zakupu dużej butelki.

Szampon przeciwłupieżowy DERCOS od VICHY ma udokumentowaną klinicznie skuteczność i eliminuje do 100% widocznego łupieżu już po pierwszym użyciu. Ponadto badania kliniczne wykazały skuteczność szamponu przeciwłupieżowego DERCOS w kontroli rozwoju kluczowych drobnoustrojów i przywracaniu równowagi mikrobiomu skóry głowy już po 4 tygodniach stosowania.

Etiologia łupieżu

Z danych medycznych wynika, że nawet 50% ludzi, na jakimś etapie swojego życia, doświadczy łupieżu. Objawia się on nadmiernym i przyspieszonym złuszczaniem się skóry głowy, któremu często towarzyszy także świąd. Co istotne, pacjenci z tendencjami do łupieżu skarżą się, że ma on charakter nawracający, stąd ich potrzeba, by mieć pod ręką skuteczny produkt o potwierdzonym dermatologicznie działaniu i wysokich parametrach bezpieczeństwa.

Łupież może być spowodowany wieloma czynnikami. Za najczęstszy uznawana jest proliferacja naskórka, czyli przyspieszony cykl wzrostu komórek tkankowych, który z 28 dni może skrócić się nawet do 7. Za powstanie łupieżu odpowiadają także grzyby z gatunku Malessezia furfur, a do czynników sprzyjających ich rozrostowi należą zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, a także błędy higieniczne: zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie skóry głowy, czy też nadużywanie kosmetyków do stylizacji fryzur. W okresie jesienno-zimowym noszenie nakryć głowy również sprzyja powstawaniu bądź nasilaniu się łupieżu.

Gdzie można kupić szampon DERCOS?

Szampon przeciwłupieżowy DERCOS oraz ekonomiczne opakowania uzupełniające można kupić w aptekach oraz między innymi na platformie Gemini.pl i w drogerii Super-Pharm.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany