Kosmetyki do przetłuszczających się włosów – Kerasys Scalp Care

kosmetyki do przetłuszczających się włosówProblem przetłuszczających się włosów to zadanie dla kosmetyków, które zadbają przede wszystkim o stan skóry głowy. Kerasys Scalp Care to ekspercka linia pielęgnacyjna, której formuły zostały opracowane tak, aby dokładnie oczyszczać, tonizować i regulować równowagę skóry głowy.

Kosmetyki do przetłuszczających się włosów – azjatyckie receptury

Kerasys to ekspert koreańskiej pielęgnacji włosów, która opiera się na jednoczesnej dbałości o skórę głowy oraz pasm. Bazując na oryginalnych azjatyckich recepturach oraz na najnowszych badaniach naukowych stworzona została linia Kerasys Scalp Care, która skutecznie radzi sobie z problemem przetłuszczania się włosów. Wymagają one bowiem szczególnych zabiegów, których najważniejszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz przywrócenie prawidłowej pracy gruczołów łojowych. 

Nadmierne wydzielanie sebum może być spowodowane różnymi czynnikami: stosowanie niewłaściwych środków do włosów (silnie działających szamponów, zbyt ciężkich odżywek), uwarunkowania  genetyczne, zmiany hormonalne czy okresowo występujące przegrzewanie skóry pod czapką. Bez względu na przyczynę, nadmiar sebum może powodować kolejne dolegliwości, takie jak łupież czy swędzenie.

W każdym przypadku pielęgnacja skóry dotkniętej nadczynnością gruczołów łojowych wymaga stosowania odpowiednio dobranych szamponów i odżywek, które dokładnie oczyszczą skórę głowy, bez naruszania jej naturalnego płaszcza hydrolipidowego, a także sprawią, że gruczoły łojowe ograniczą swoją nadaktywność.

Kosmetyki do przetłuszczających się włosów – szampon i odżywka

Szampon i odżywka Kerasys Scalp Care Deep Cleansing są przeznaczone do pielęgnacji włosów i skóry głowy z problemem nadmiernego przetłuszczania oraz łupieżu.

  • Opatentowany przez Kerasys ekstrakt z sosny Coultera reguluje produkcję sebum, dzięki czemu włosy wyglądają świeżo przez dłuższy czas.
  • System składników aktywnych zawiera także miętę pieprzową i menthol, które łagodzą podrażnienia i zapewniają uczucie chłodnej świeżości.
  • Alantoina zapobiega stanom zapalnym,
  • Ksylitol i laktitol nawilżają skórę oraz chronią jej naturalny płaszcz hydrolipidowy.
  • Dzięki synergii skutecznych składników Climbazole i salicylanu sodu kosmetyki łagodzą łupież i zapobiegają jego nawrotom.

Cena: szampon 34 zł (600 ml); odżywka 34 zł (600 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany