Depilacja – którą metoda jest najlepsza

depilacja

Depilacja – bez niej już żadna kobieta nie wyobraża sobie życia. Gładkie ciało to przecież marzenie każdej z pań. Metod depilacji jest wiele. Ale jaką wybrać, aby cieszyć się gładką skórą jak najdłużej?

Depilacja – trudny wybór

Sposobów na depilację jest wiele. Niestety większość z nich nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Decydując się na maszynkę możemy pozbyć się zbędnych włosków bezboleśnie, ale jesteśmy zmuszone do dosyć częstego (czasami nawet codziennego) powtarzania tej czynności. Do tego, jeżeli mamy wrażliwą skórę, musimy liczyć się z ryzykiem wystąpienia podrażnień. Istnieją także sposoby, które pozwolą dłużej cieszyć się gładką skórą – po zastosowaniu wosku pierwsze włoski pojawiają się po ok. 2 tygodniach, a po użyciu depilatora po ok. 7 dniach. Rozwiązania te niestety wiążą się z dosyć istotnym minusem – są bardzo bolesne. Po zastosowaniu urządzenia do depilacji może wystąpić także kłopotliwy problem wrastających włosków.

Czy w takim razie musimy wybierać między bólem a wygodą? Niekoniecznie. Na szczęście istnieją metody pozwalające połączyć skuteczność z komfortem podczas zabiegu.

Depilacja laserowa

Najnowocześniejszą i najbardziej skuteczną obecnie metodą pozbycia się zbędnego owłosienia jest  depilacja laserowa. Jakie są jej głównie zalety? Zabieg laserowy to przede wszystkim gwarancja trwałej likwidacji problemu. Plusem jest również czas, w którym wykonuje się zabieg.

– Laser Light Sheer Desire posiada dużą, zasysającą końcówkę, umożliwiającą błyskawiczną depilację nawet dużych powierzchni ciała. Przykładowo łydki można wydepilować w 20, a całe nogi w 40 minut – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle.

WIĘCEJ: 5 pytań o depilację laserową

Procedura nie jest całkowicie bezbolesna, ale o komfort pacjenta dba chłodząca końcówka, dzięki której zabiegowi może towarzyszyć jedynie delikatny dyskomfort, zależny od indywidualnego progu bólu. Co jeszcze przemawia za wyborem właśnie tego rozwiązania? Znakomite efekty zabiegu widoczne są u osób o różnych karnacjach i kolorach włosów. Jeżeli chcecie pozbyć się zbędnych włosków i latem cieszyć się gładką skórą pamiętajcie, że jest to ostatni moment na zapisanie się na zabieg!

Ocen: 1
1 komentarz
  1. Próbowalam wszystkich metod depilacji i zawsze włoski odrastały. Poszlam na depilację laserową i mam spokoj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany