5 pytań o depilację laserową

depilacja

Usuwanie włosów depilatorem, woskiem, czy maszynką zajmuje czas i energię. Lepiej na dobre pozbyć się problemu za pomocą depilacji laserowej. Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć o najskuteczniejszej metodzie, ale bałaś się zapytać. Nie zwlekaj, to już ostatni dzwonek na depilację laserową.

Czy pora roku ma znaczenie w depilacji laserowej?

Tak, ma! Zima jest najlepszym momentem na zaplanowanie epilacji (depilacji laserowej). O ile wiosną i latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią i zimą ryzyko maleje. Co ważne, w chłodne miesiące znikają ślady opalenizny.

Dlaczego to takie istotne? W przypadku opalonej skóry, światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i go zniszczyć, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia. Po opalaniu należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Tradycyjne metody (np. golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a w skrajnych przypadkach – blizn.

Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną
i bezbolesną. Pozwala na skuteczną redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini.

Czy wybór lasera i ośrodka wykonującego zabieg ma znaczenie?

– Na rynku dostępnych jest bardzo wiele laserów depilujących. Decydując się na zabieg warto wybrać placówkę, która oferuje największy wybór metod redukcji niechcianego owłosienia – dzięki temu lekarz będzie mógł zalecić najlepsze rozwiązanie – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest laser eMax, który umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry. Przełomem jest również laser Nordlys. Urządzenie wysyła impulsy o czasie trwania poniżej jednej milisekundy, co podnosi jego skuteczność
i szybkość. Urządzenie wykorzystuje tylko te fale świetlne, które korzystnie wpływają na efekt zabiegu – stąd jest on niezwykle precyzyjny i może być dostosowywana do różnych typów skóry.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Podczas zabiegu w pierwszym etapie skóra jest schładzana, co sprawia, że jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Następnie laser wysyła impuls niszczący strukturę włosa.
Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz stopnia owłosienia – na przykład te na twarzy trwają krócej, niż na nogach. Pełną redukcję owłosienia otrzymujemy po około 4-6 zabiegach, które wykonuje się w odstępach określonych indywidualnie przez specjalistę. Dokładną liczbę zabiegów oraz odstępy w serii dobiera się indywidualnie, w zależności od leczonego obszaru i szybkości z jaką odrastają włosy.

Co po zabiegu depilacji laserowej?

– Zaraz po epilacji można powrócić do codziennej aktywności. Na skórze może pojawić się rumień, który po kilku godzinach ustępuje. Właściwą reakcją jest również obrzęk w miejscach ujść włosów – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.
Uszkodzone podczas zabiegu włosy przesuwają się w kierunku powierzchni skóry, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie – jeśli martwe włosy są szorstkie lub sztywne – można je ogolić. Z każdym zabiegiem włosów jest coraz mniej.

Ocen: 0
3 komentarze
  1. Laser emax boli jak cholera . Zaczęłam właśnie nogi. Jestem w stanie wytrzymać maksymalnie 2000 strzałów. A to i tak 2 godziny bólu. Masakra . Ale nie poddam się. Chce wreszcie mieć spokój raz na zawsze . Ponieważ sesję trzeba powtórzyć na każdą partię co 6 tygodni robię po trochu. 2 razy w tygodniu Najpierw przód pod kolanem jednej nogi potem druga noga . Potem łydki następnie przód ud A potem tyl. I tak wracamy do pierwszej nogi . I tak w kółko. Sprawdza się. Trochę to zajmie Ale cóż. Żeby być pięknym trzeba cierpiec. kosztuje. To nadal bardzo dużo Ale po przeliczeniu na te wszystkie zabiegi… przez te wszystkie lata …maszynki do golenia …pianki … wodę która leci pod prysznicem… Myślę że wychodzi porowngwalnie . Wiec jak ktos moze to polecam .

  2. Nie boli. Też się tego obawiałam, ale byłam na zabiegu w dr legrand i nie odczuwalam bólu. Mają tam lasery z nowoczesnym systemem chłodzenia, które sprawiają że czujesz się komfortowo. Nie sugerujcie się bólem, tylko sami wypróbujcie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany