Twój problem – opadające powieki

opadające powieki

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna. Często właśnie w tej okolicy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a wiotkość skóry zaczyna być uciążliwa. Są jednak sposoby, aby pozbyć się tego zmartwienia.

Na skutek upływu lat w skórze zaczyna ubywać kolagenu, który odpowiada za jej prawidłowe napięcie, powieki stają się wiotkie, pojawiają się zmarszczki oraz słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi. Wszystko to sprawia, że oko przestaje wyglądać tak jak kiedyś. Opadające powieki to kwestia zarówna estetyczna, jak i zdrowotna – przypadłość ta może również ograniczać pole widzenia.

Oczy zwierciadłem duszy

Opadające powieki optycznie zmniejszają oczy i sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Jeśli wskazać tylko jeden element twarzy, który po drobnej korekcie może całkowicie odmienić wygląd, to z pewnością będą to oczy. Otwarte i promienne spojrzenie odejmuje lat i dodaje urody. Ale jak cofnąć oznaki upływającego czasu?

INNE: Kompleksy, którym Polki wypowiadają wojnę

– Opadające powieki zwykle są nieuniknionym następstwem starzenia się skóry, chociaż z tym problemem borykają się również młode osoby – mówi dr Ewa Rybicka z Kliniki Estetica Nova – W moim gabinecie na ten problem skarżą się pacjenci bez względu na wiek i płeć – dodaje.

Ćwiczenia dobre na wszystko

Aby opóźnić pojawienie się problemu opadających powiek, trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry wokół oczu, ale nawet najlepszy krem nie cofnie czasu. Najprostszym i najtańszym sposobem na opadające powieki są… ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie. Kilka prostych ruchów, np. szerokie otwieranie oczu na kilka sekund, poprawi też ukrwienie tkanek i zwiększy napięcie skóry. Nie da się jednak ukryć, że dużo lepsze efekty mogą przynieść dopiero odpowiednie zabiegi dedykowane właśnie tej okolicy.

Chirurg nie zawsze potrzebny

– Współczesna medycyna oferuje szeroki wachlarz zabiegów – mniej i bardziej inwazyjnych, które poprawiają stan i wygląd skóry, również w tak delikatnych miejscach jak okolice oczu. Czasem wystarczy zabieg z wykorzystaniem nici lub radiofrekwencja mikroigłowa, w innym przypadku konieczna będzie korekcja chirurgiczna. Nowością jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plexr, wytwarzającego mikrowiazkę plazmy i obkurczającego skórę w miejscu zabiegu, co skutkuje uniesieniem powiek – wyjaśnia dr Ewa Rybicka. – Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest alternatywą dla liftingu chirurgicznego, którego wiele pacjentów się obawia, co więcej nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta, więc jest niezwykle bezpieczny.

Drobna korekta skóry nad oczami może całkowicie odmienić wygląd twarzy, na szczęście nie zawsze trzeba do tego radykalnych środków. Jeśli chcemy poprawić wygląd i zdecydujemy się na zlikwidowanie problemu opadających powiek, warto poszukać dobrego specjalisty, który pomoże w wyborze odpowiedniego zabiegu i profesjonalnie go przeprowadzi.

Ocen: 2
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany